سرنگونی یک پهپاد ترکیه‌‌ در طرابلس به وسیله ارتش لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی که ژنرال خلیفه حفتر آن را فرماندهی می‌کند، روز شنبه 1 ژوئن 2019 اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور در منطقه غریان واقع در جنوب طرابلس، یک «پهپاد» متعلق به ترکیه که مناطق مسکونی را بمباران می‌کرد را سرنگون کرده است.

به گفته فرمانده ارتش ملی لیبی، دولت ترکیه و قطر به گروه‌های شبه نظامیان اسلامی در طرابلس که با ژنرال حفتر در حال جنگ هستند کمک تسلیحاتی و مالی می‌کنند.

ژنرال حفتر و دیگر فرماندهان ارتش ملی لیبی این گروه‌ها را تروریستی و وابسته به القاعده و داعش می‌دانند و آنکارا و دوحه را به حمایت از این شبه نظامیان مسلح متهم می‌کنند.

ارتش لیبی دو روز پیش اعلام کرد، ترکیه تجهیزات جدیدی برای شبه نظامیان مسلح که از دولت «الوفاق» حمایت می‌کنند، ارسال کرده است.

ارتش لیبی همچنین گفته است که ترکیه نه تنها تجهیزات و اسلحه به شبه نظامیان ارسال کرده بلکه تعدادی از افسران و کارشناسان نظامی خود را از طریق یک هواپیمای باربری که در فرودگاه مصراته زمین نشست، به لیبی اعزام کرده تا شبه نظامیان اسلامگرا را آموزش دهد.

ارتش لیبی پیشتر ویدیویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد برخی از افسران ترک نیروهای شبه نظامی وابسته به دولت الوفاق را آموزش نظامی می‌دهد.

شماری از شخصیت‌های سیاسی و نظامی لیبی دولت همواره ترکیه و قطر را به پشتیبانی از گروه‌های شبه نظامی اسلامگرا در لیبی متهم می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size