.
.
.

ادامه نبرد ارتش ملی یمن از 8 محور عملیاتی در استان صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن شامگاه جمعه 24 ماه مه اعلام کرد با پشتیبانی ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی این کشور ضمن پیشروی در جبهه الحشوه در استان صعده، از 8 محور عملیاتی به نبرد خود علیه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی ادامه می‌دهد.

یک منبع نظامی گفت که افراد «لشکر نهم مرزبانی» و « لشکر اول مرزبانی» ضمن اقدام به انجام عملیاتی غافلگیر کننده‌ علیه مواضع حوثی‌ها توانستند طی این عملیات «جبال القاهره» و تپه‌های اطراف آن را آزاد کرده و «جبل القناصین» را محاصره کرده و آن را تحت کنترل آتش خود درآورند.

این منبع افزود که « طی این درگیری‌ها تعدادی از شبه‌‌نظامیان حوثی کشته و مجروح شده و متحمل خسارت‌های مادی زیادی شدند».

شایان ذکر است ارتش یمن با حمایت نیروهای ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن، هم‌اکنون به عملیات نظامی گسترده‌ای در بیش از 8 محور عملیاتی در شهرهای استان صعده، خاستگاه شبه‌نظامیان حوثی، ادامه می‌دهد.

از سویی دیگر ارتش ملی یمن روز جمعه ضمن حمله به مواضع شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در جبهه شمالی استان تعز در جنوب غرب یمن پیشروی کرده است.

یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد ارتش ملی یمن به مواضع شبه‌نظامیان حوثی‌ در «جبل الوعش»،«الدفاع الجوی»، «الاربعین» و «الحریر» حمله کرده و به سوی «جبل الوعش» که مشرف بر «شارع الستین و الخمسین» در شمال این شهر، پیشروی کرده است.

این منبع ضمن اعلام ادامه درگیری‌ها افزود که « تعدادی از عناصر شبه‌نظامی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند و یک دستگاه تانک منهدم شده و یک نفربری که حامل تعدادی از عناصر شبه‌نظامی بوده منفجر و به آتش کشیده شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم