.
.
.

لیبی.. درگیری شدید میان نیروهای ارتش ملی و دولت الوفاق در طرابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نيروهای ارتش ملی لیبی و نیروهای دولت الوفاق سه‌شنبه 21 مه به شدت در جنوب طرابلس پایتخت این کشور درگیر شدند که به گفته یک سخنگوی نظامی در این درگیری‌ها، نیروهای دولت وفاق چند کیلومتر پیشروی کردند.

مصطفی المجعی سخنگوی نیروهای دولت الوفاق به خبرگزاری فرانسه گفت: «درگیری‌های شدید در محور منطقه صلاح الدین پس از آن روی داد که مجموعه‌ای از نیروهای ارتش ملی تلاش کردند به سمت مواضع واحدهای نظامی‌مان پیشروی کنند اما با موفقیت این حمله دفع شد».

المجعی به تحول عملیات دفع حمله به پیشروی چند کیلومتری اشاره کرد و گفت: «یکی از پایگاه‌های نظامی به کنترل درآمد و نیروهای‌مان به یک پایگاه نظامی دیگر رسیدند».

او به پشتیبانی نیروی هوایی دولت الوفاق از نیروهای زمینی و بمباران پایگاهی نظامی که در آن تانک‌ها و اسلحه سنگین ارتش ملی مستقر شده‌اند هم اشاره کرد.

به گزارش خبرنگاران خبرگزاری فرانسه که در خطوط مقدم جنگ بودند، در درگیری‌های سه‌شنبه از همه انواع اسلحه سنگین استفاده شد.

ارتش ملی یمن چهارم آوریل حمله‌ای برای کنترل طرابلس آغاز کرد اما نیروهای دولت وفاق موفق به دفع این حمله و جلوگیری از پیشروی نیروهای ارتش ملی شدند.

بنا بر اعلام، دفتر سازمان بهداشت جهانی در لیبی، نبردها تا کنون دستکم 510 کشته و 2467 زخمی برجای گذاشت.

غسان سلامه نماینده سازمان ملل متحد در امور لیبی هم سه‌شنبه در جلسه شورای امنیت گفت حدود 72 هزار تن از مناطق درگیری فرار کردند.

سلامه در گزارش خود درباره احتمال «جنگی خونین و طولانی مدت» هشدار داد و خواستار اتخاذ تدابیر فوری برای جلوگیری از ورود اسلحه به لیبی به منظور توقف نبردها شد.