.
.
.

سازمان ملل: سعودی و امارات 300 میلیون دلار برای کمک‌های انسانی در یمن ارائه دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان ملل متحد چهارشنبه 22 مه اعلام کرد که سعودی و امارات 300 میلیون دلار به کمک‌های بشردوستانه در یمن ارائه دادند.

سازمان ملل متحد همچنین تهدید به قطع برنامه‌های امدادی در مناطقی از یمن که سرقت مواد امدادی در آن به اثبات برسد کرد.

پیش از این برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل تهدید به متوقف کردن توزیع مواد غذایی در مناط تحت تصرف حوثی‌ها به دلیل نگرانی از وقوع «اختلاس‌ها و نرسیدن کمک‌ها به صاحبانش کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نامه توسط دیوید بزلی مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا به مهدی المشاط رئیس آن‌چه «مجلس اعلای سیاسی» شبه‌نظامیان حوثی در تارخ 6 ماه مه نوشته شده است.

سخنگوی برنامه جهانی غذا در ژنو دوشنبه 20 مه در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: «نامه صحت دارد و آن را برنامه جهانی غذا نوشته است». او افزود این دومین نامه در این باره پس از نامه‌ای است که دسامبر گذشته نوشته شده بود.

او ادامه داد: «برنامه جهانی غذا پس از نامه اول، پیشرفتی ملاحظه کرد، اما این پیشرفت در هفته‌های گذشته متوقف شد و همه چیز به عقب بازگشت».

در این نامه آمده است که مدیر جهانی غذا ماه دسامبر گذشته «از اختلاس کمک‌های غذایی و تغییر مسیرشان در مناطق یمن نگران است».

او اضافه کرد: «طی هفته گذشته حوثی‌ها خواسته‌هایی جدید ارائه دادند که ناقض توافق‌نامه‌های امضا شده است». او بر ضرورت فعالیت برنامه جهانی غذا به صورت مستقل و انتخاب کسانی که باید کمک‌ها به آن‌ها برسد از سوی برنامه، تاکید کرد.

مدیر برنامه جهنی غذا از مسول حوثی خواست «به توافقات پایبند» باشد. او هشدار داد در صورت تخلف از توافق‌ها «گزینه‌ای روبروی برنامه جهانی غذا جز تعلیق توزیع مواد غذایی در مناطق تحت تصرف حوثی‌ها نخواهد داشت».