.
.
.

ائتلاف: سپاه پاسداران حوثی‌‎ها را به تسلیحات پیشرفته مجهز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن سه‌شنبه 21 مه، ایران را به مجهز کردن حوثی‌ها به توانایی‌های نظامی از جمله موشک‌های بالستیک و پهپاد متهم کرد که آن‌ها را به هدف قرار دادن مناطقی در داخل سعودی توانا می‌سازد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: «شبه‌نظامیان حوثی توانایی‌های نظامی پیشرفته‌ای به دست آورده‌اند که هیچ گروه شبه‌نظامی در جهان آن را در اختیار ندارد».

او ادامه داد: «ما از موشک‌های بالستیک، هدف قرار دادن شهر ریاض و تلاش‌های شبه‌نظامیان برای حمله به مناطقی در سعودی با استفاده از موشک‌های ایرانی سخن می‌گوییم».

او تاکید کرد: «شبه‌نظامیان حوثی پیشتر این موشک‌ها را در اختیار نداشتند».

او ادامه داد: «تحقیق کارشناسان ائتلاف در بررسی اجزای تشکیل دهنده پهپادها و سامانه‌های آن نشان می‌دهد که سپاه پاسداران در مجهز کردن شبه‌نظامیان حوثی به این توانایی‌ها دست دارد».

المالکی پیش از این در مصاحبه با العربیه گفته بود که «تهدید شبه‌نظامیان حوثی رو به فزونی است که امنیت منطقه جهان را تهدید می‌کند». او افزود که «شبه‌نظامیان حوثی از سپاه پاسداران دستور می‌گیرند خود برای اجرای اعمال تروریستی تصمیم‌گیری نمی‌کنند».

شایان ذکر است که سه‌شنبه شبه‌نظامیان حوثی تلاش کردند تاسیسات غیرنظامی را در شهر نجران واقع در جنوب سعودی با استفاده از پهپاد هدف قرار دهند. این اقدام ساعاتی پس از آن روی داد که حوثی‌ها اقدام به پرتاب موشک به سمت طائف و جده کرده که پدافند هوایی سعودی این موشک‌ها را ره‌گیری و منهدم کردند.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که منطقه خلیج شاهد تشدید تنش میان ایران و دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکاست.