.
.
.

مقامات بلندپایه آمریکا اعضای کنگره را در جریان تحولات درباره ایران می‌گذارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معاونانی در کنگره آمریکا شامگاه دوشنبه 20 ماه مه اعلام کردند که مقامات بلندپایه کاخ سفید فردا سه‌شنبه اعضای کنگره و سنای آمریکا را که خواستار اطلاعاتی بیشتری درباره بالا گرفتن تنش‌ میان واشینگتن و تهران شده‌اند، در جریان تحولات اوضاع دراین‌باره قرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز این معاونان توضیح دادند که سخنرانان فردا در کنگره و مجلس سنای آمریکا، مایک پمپئو، وزیر خارجه، پاتریک شاناهان، کفیل وزارت دفاع و ژنرال جوزف دانفورد، رییس هیأت ستاد مشترک آمریکا و نماینده سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که نام او ذکر نشده است، خواهند بود.

معاونانی در کنگره آمریکا هفته گذشته اعلام کردند که جلسه‌ای در مجلس سنای آمریکا برای روز سه‌شنبه تدارک دیده شده اما تاکنون جزئیات نهایی درباره نشست مجلس نمایندگان ارائه نشده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز گذشته در توئیتی در شبکه اجتماعی «توئیتر» ایران را تهدید کرد، این تهدید همراه با تشدید تنش‌های میان دو کشور، موجب تشدید نگرانی‌ها نسبت به احتمال وقوع جنگ میان ایالات متحده و ایران شده است.

شامگاه یکشنبه به دنبال پرتاب راکت به سوی منطقه سبز شدیدا حفاظت شده در بغداد، که ساختمان‌های دولتی و سفارتخانه‌های خارجی را در خود جای داده و سقوط این راکت در نزدیکی سفارت آمریکا، نگرانی‌ها درباره احتمال وقوع جنگ میان دو کشور را تشدید‌ کرده است.