.
.
.

صدر: مخالف درگیر کردن عراق در نزاع میان آمریکا و ایران هستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقتدی صدر رهبر جریان صدری‌ها روز دوشنبه 20 ماه مه اعلام کرد، او مخالفت وقوع جنگ میان ایران و آمریکاست کما اینکه مخالف درگیر کردن عراق به این نزاع و تبدیل به میادانی‌ برای این جنگ است.
رهبر صدری‌ها در عراق در صفحه توئیتر خود نوشت:«ما به کسانی نیاز داریم که ندای ضد جنگ ملت عراق را سر دهند، ما به موضع قاطع ریش‌سفیدان عراق نیاز داریم تا بتوانند این کشور را از صحنه جنگ خانمانسوز دور کند جنگی که در آن تر و خشک باهم می سوزد و به خاکستر تبدیل می‌شود».


وی تأکید کرد: «ما به کسانی که صدای دور کردن عراق از جنگ و محکومیت جنگ از سوی ملت عراق را سر دهند، نیاز داریم».
صدر تاکید کرد، اگرعراقی‌ها یک موضع منسجم و متحد در مخالفت با این جنگ از خود نشان ندهند، این جنگ اگر اتفاق بیفتد، پایان عراق خواهد بود... من هشدار دادم و هشدار دهنده معذور است».
او گفت: «هر جریانی که بخواهد عراق را در جنگ میان آمریکا و ایران درگیر کند آن را یک میدانی برای جنگ تبدیل کند، دشمن ملت عراق خواهد بود».
رهبر جریان صدری‌ها این توئیت را ساعاتی پس از هدف قرار دادن منطقه «الخضراء» با موشک کاتیوشا توسط شبه نظامیان مسلح که دولت عراق هنوز نتوانست هویت آنها را مشخص کند، منتشر شد. هجوم با موشک کاتیوشا دفتر مرکزی سفارت آمریکا را هدف قرار داده بود، اما به ساختمانی نزدیک این ذفتر اصابت کرد. واشینگتن پیشتر از احتمال حمله شبه نظامیان وابسته به ایران به مراکز یا مقرهای ایالات متحده آمریکا، هشدار داده بود.