فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ظهور الجولانی رهبر النصره سابق با اسلحه شبیه اسلحه البغدادی در ادلب

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  با افزایش تنش‌های نظامی در استان ادلب و حماه، ابو محمد الجولانی، رهبر «هیئت تحریر الشام » یا (النصره السابق) با ظهور در ویدیویی جدید جنگجویان خود به دفاع از آخرین «دژ» محکم خود در شمال غرب سوریه فراخواند.

  الجولانی در یک مصاحبه‌ تصویری که در حومه شمالی حما، با وی انجام شد، از هواداران خود خواست که اسلحه به دست بگیرند و از آخرین قلعه خود در شمال غربی سوریه دفاع کنند.

  الجولانی در این مصاحبه ویدیویی که در شبکه اجتماهی توییتر منتشر شد، گفت:«رژیم اسد و روسیه با تشدید بمباران‌ها علیه مناطق کاهش تنش، تمام توافق‌نامه‌های مربوط به ادلب را نقض کرده‌اند.

  او در این مصاحبه‌ که یکی از فعالان ادلب با وی انجام شد، گفت: «از هر کسی که توانایی حمل اسلحه دارد می خواهم که به هر کسی که توانایی حمل اسلحه دارد سلاح به دست بگیرد و به میدان جنگ برود».

  سخنان رهبر هیئت تحریر الشام (النصره سابق) بیانگر فشار روز افزون بر این تشکیلات اسلامگرای شبه نظامی در ادلب است».

  هیئت تحریر الشام (جبهه نصرسابق ) با دیگر گروه‌های عمده اسلامگرا، هنوز ادلب، حومه‌های غربی حلب، شمال حماه و شمال شرق لاذقیه را در کنترل خود دارند.

  از اواخر ماه آوریل، جنگنده‌های سوریه و روسیه حومۀ شمالی حماه و جنوب ادلب را با حملات سنگین هوایی مورد هدف قرار داده و مواضع نیروهای النصره در این مناطق را به شدت بمباران کردند.

  طبق توافق سوچی که سال گذشته میان روسیه و ترکیه امضا شد، منطقه ادلب و حماه جز مناطق کاهش تنش به شمار می‌رود.

  ظهور الجولانی با اسلحه کلاشینیکوف شبیه ابوبکر بغدادی

  ابومحمد الجولانی در این تصاویر ویدیویی که زیر یک درخت در وسط چمنزارها سرسبز و با لباس نظامی و سلاح کلاشینیکوف نشسته بود، گفت:«آخرین تشدید تنش نشان دهنده شکست کنفرانس‌های سیاسی و فریب سیاسی از آستانه تا سوچی است که برای دور زدن انقلاب سوریه تدارک شده بود».

  او افزود:«این حملات در واقع اعلام مرگ همه کنفرانس‌های سابق و کسانی که از آنها حمایت یا شرکت کردند، این فریب نشان داد که جز بر اعتماد به نفس و تکیه بر قدرت نظامی نمی توان به نتیجه‌ای رسید».

  طبق گزارش دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه (OCHA) از تاریخ 29 آوریل تا 9 می، بیش از 180 هزاری غیر نظامی از ادلب فرار کردند، بمباران ها در این مدت 15 مرکز بهداشتی، 16 مدرسه و سه اردوگاه برای آواره، را هدف قرار دادند.

  به گفته سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، از زمان شروع بمباران‌ها تا پایان ماه گذشته، دست کم 120 غیرنظامی، از جمله بیش 20 کودک کشته شده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران