فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دولت یمن خروج حوثی‌ها از بنادر الحدیده را اقدامی نمایشی خواند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  محمد العامری، وزیر مشاور ریاست‌جمهوری یمن، گفت که خروج حوثی‌ها از الحدیده اقدامی فریبکارانه است و سازمان ملل باید به شکل آشکار توضیح دهد چه اتفاقی در الحدیده افتاده است.

  العامری شامگاه شنبه 12 می 2019 به العربیة گفت که توافق صورت گرفته در سوئد درباره الحدیده تصویر بی‌اعتباری شده که همگان از آن اطلاع دارند و هیچ بندی از آن اجرا نشده است.

  خبرنگار العربیه روز شنبه گزارش داد که پیکارجویان حوثی بنادر الحدیده را به نیروهای خودشان که لباس گشت ساحلی بر تن داشتند تحویل دادند و دولت قانونی یمن این اقدام را نمایشی جدید خواند.

  الحسن طاهر، استاندار الحدیده، نیز به العربیه گفت: «حوثی‌ها با تحویل بندر الحدیده، الصلیف و راس عیسی به خودشان، نمایش جدیدی را اجرا می‌کنند که تحت نظارت بین‌المللی و یا دولتی، که در توافق روی آن تاکید شده، نیست.»

  معمر الآریانی، وزیر اطلاع‌رسانی دولت یمن نیز خروج حوثی‌های از بندر الحدیده را نمایشی برای گمراه کردن جامعه جهانی توصیف کرد.

  الآریانی به خبرگزاری رویترز گفت: ـ«آنچه رخ داد نمایشی واضح بود که در آن یک مجموعه از شبه‌نظامیان لباس شخصی [از منطقه] خارج شده و گروه دیگری که لباس گشت ساحلی بر تن داشتند، جای آن را گرفتند تا جامعه جهانی را پیش از برگزاری نشست شورای امنیت، با این این ادعا که ما آماده برقراری صلح هستیم، گمراه کنند.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران