پاکستان 19 نفر را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران دستگیر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک روزنامه‌نگار پاکستانی فاش کرد نیروهای امنیتی کشورش 19 نفر از جمله چند نیروی امنیتی را در کراچی دستگیر کرد که توسط سپاه پاسداران ایران آموزش دیده بودند و با هدف فلج کردن بزرگترین شهر پاکستان و پایتخت اقتصادی این کشور، دست به ترورهای فرقه‌ای می‌زدند.

احمد القریشی، روزنامه‌نگار حوزه سیاست خارجی و امنیت ملی پاکستان در صفحه توئیترش نوشت: «پاکستان هسته‌ای متشکل از 19 پاکستانی و از جمله نیروهای امنیتی را دستگیر کرد که برای انجام ترورهای فرقه‌ای در کراچی، توسط سپاه پاسداران ایران آموزش دیده و هدف آنها فلج کردن اقتصاد بزرگترین شهر پاکستان و پایتخت اقتصادی این کشور بود.»

امیر فاروقی، جانشین دادستان کل پاکستان اعلام کرد هر کدام از این افراد برای انجام ترور در پاکستان، ماهیانه 40 هزار روپیه «از یک کشور همسایه» دریافت می‌کردند.

فاروقی گفت که یک کشور همسایه در تامین مالی و تشویق تروریسم در پاکستان دست دارد و تاکید کرد که نکته قابل توجه این است که نام این افراد دستگیر شده پیش از این در فهرست مفقودشدگان بود. به گفته این مقام مسئول پاکستانی، این افراد در یک کشور همسایه آموزش‌های نظامی دریافت کرده‌اند.

وبگاه آریانیوز پاکستان گزارش کرد که پلیس این کشور روز دوشنبه 6 می 2019 اعلام کرد 19 نفر را به دلیل نقش داشتن در ناآرامی‌ها و درگیری‌های فرقه‌ای در کراچی دستگیر کرد.

جانشین دادستان کل پاکستان در این‌باره گفت که اداره مبارزه با تروریسم و پلیس در یک عملیات مشترک، این افراد را در مناطق مختلف کراچی دستگیر کردند.

این افراد تا کنون دست به ترور 50 نفر در مناطق مختلف کراچی زده‌اند و در بازجویی‌ها اعتراف کرده‌اند که 28 نفر دیگر نیز در فهرست ترور این افراد قرار داشتند. دستگیرشدگان همچنین متهم هستند که برای اقدامات تروریستی اقدام به عضوگیری کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم