.
.
.

مصر: ناو هواپیمابر ابراهام لینکلن از کانال سوئز عبور کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش خبرگزرای رویترز، اداره کانال سوئز مصر اعلام کرد، ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن، که به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری به منظور هشدار به ایران عازم خاورمیانه شده روز پنج شنبه 9 مه سال 2019 از کانال سوئز عبور کرد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده در روز یکشنبه گفت، استقرار این ناو هواپیمابر تهاجمی، نشانگر آن است که ایالات متحده با «نیروی بدون نرمش» برای پاسخ به هر گونه حمله‌ای آماده است.

ژنرال کنت مکنزی فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا (سنتکام) شامگاه چهارشنبه 8 مه گفت اعزام ناو هواپیمابر و بمب‌افکن به خاورمیانه، پیامی روشن به نظام ایران است که نشان می‌دهد آمریکا آماده جنگ است و در پاسخ به هرگونه تعرضی به منافعش از سوی تهران، کوتاهی نخواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری CNN مکنزی گفت که آمریکا به دنبال جنگ با ایرانی‌ها نیست. او در عین حال گفت واشینگتن نیروی نظامی آماده برای واکنش به هر خطری در خاورمیانه دارد.

فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا تاکید کرد که کشورش به فعالیت در تمام مناطقی که قانون بین‌المللی اجازه آن را می‌دهد، ادامه خواهد داد و به همکاری با شرکا برای تضمین آزادی دریانوردی و تجارت در آب‌های منطقه، ادامه می‌دهد.

مکنزی گفت: «اقدام اخیر واشینگتن در اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و تعدادی بمب‌افکن به خاورمیانه، پیامی روشن به نظام ایران است که می‌گوید هرگونه حمله به منافع آمریکا، با قدرتی قاطع پاسخ داده خواهد شد».

او افزود: «نیروهای آمریکایی آماده هرگونه جنگی هستند».