.
.
.

الجزایر...بازداشت برادر بوتفلیقه و دو ژنرال دستگاه اطلاعات رژیم سابق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلویزیون شبه دولتی النهار الجزایر روز شنبه 4 ماه مه از بازداشت سعید بوتفلیقه برادر رئیس جمهوری سابق الجزایر و ژنرال بشیر طرطاق و توفیق مدین، روسای سابق دستگاه اطلاعات الجزایر خبر دادند.

این کانال تلویزیونی شبه رسمی در خبری فوری از بازداشت سعید بوتفلیقه برادر عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری سابق الجزایر و تنی دیگر خبر دادند.

بر اساس این گزارش، هم‌اکنون اداره مرکزی امنیت داخلی از این 2 رؤسای اطلاعات پیشین در باره فعالیت‌های آنها که پیش از بازداشت آنها از سوی فرماندهی ستاد ارتش ملی الجزایر محکوم شد، بازجویی و تحقیق می‌کند.

پیشتر ژنرال احمد قاید صالح، به طور مستقیم توفیق مدین را به توطئه چینی علیه ارتش و جنبش مردمی الجزایر متهم کرد، ژنرال احمد قاید با صدور هشداری نهایی به این دو ژنرال اطلاعاتی از آنها خواسته بود تا بلافاصله فعالیت‌های خمود را متوقف کنند.

ژنرال طرطاق یکی از یاران نزدیک عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری سابق الجزایر و برادرش سعید بوتفلیقه است این ژنرال در 2 آوریل یعنی در همان روزی که بوتفلیقه از سمت خود استعفا داد، از پست خود به عنوان رئیس سرویس اطلاعاتی این کشور استعفا داد.

با گذشت بیش از یک ماه از استعفای عبدالعزیز بوتفلیقه از ریاست جمهوری الجزایر، مردم معترض این کشور هنوز به تظاهرات و اعتراضات خود پایان نداده و خواستار خروج همه نمادهای رژیم سابق از دولت موقت هستند.

تظاهرات کنندگان الجزایری طی هفته های گذشته همواره با تعیین افرادی از دایره نزدیکان رئیس جمهوری سابق جهت اداره مرحله انتقالی یا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای انتخاب جانشین برای عبدالعزیر بوتفلیقه مخالفت کرده‌اند.