فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن.. عملیات ائتلاف علیه مواضعی مهم در صنعا

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف ساعت 22:39 شامگاه چهارشنبه 1 مه، اقدام به عملیات نظامی مشترک علیه اهداف مشروع در پایگاه هوایی الدیلمی در صنعا کرد که شامل بخش‌های تعمیر هواپیمای بدون سرنشین، سامانه ارتباطات و محل حضور کارشناسان خارجی و راه اندازان این سامانه‌ها از شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران بود.

  المالکی ادامه داد که حوثی‌ها اقدام به تبدیل فرودگاه صنعا به یک پایگاه نظامی و محلی برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین «برای اجرای عملیات تروریستی» و تهدید امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی کردند؛ اقدامی که به گفته او، نقض صریح و اشکار قانون بین‌المللی و انسانی و قواعد عرفی است.

  او بر پایبندی فرماندهی نیروهای مشترکبهر جلوگیری از به کارگیری این توانایی‌ها از سوی شبه‌نظامیان حوثی و دیگر گروه‌های تروریستی تاکید کرد و گفت که تمام تدابیر به منظور حمایت از غیرنظامیان و مناطق حیاتی از تهدید و خطر «عملیات تروریستی هواپیماهای بدون سرنشین برپایه قوانین بین‌المللی، انسانی و قواعد عرفی، اتخاذ می‌شود».

  او تاکید کرد که عملیات بمباران صورت گرفته با قوانین بین‌المللی، انسانی و قواعد عرفی سازگاری دارد و فرماندهی نیروهای مشترک، تمام تدابیر پیش‌گیرانه را به منظور حمایت از پایگاه‌های غیرنظامی در فرودگاه بین‌المللی صنعا، اتخاذ کرد.

  پیش از این هم هواپیماهای ائتلاف، تجمع شبه‌نظامیان حوثی در منطقه بیت الشوکی در غرب شهر قطعبه در استان الضالع را بمباران کرده بود. منابع العربیه از کشته و زخمی شدن شماری از شبه‌نظامیان حوثی و انهدام تعدادی از خودروهای زرهی‌شان خبر داده بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران