فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر مشاور اماراتی: اولویت در لیبی مقابله با افراط‌گرایی و تروریسم است

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی پنج‌شنبه 2 مه گفت که اولویت در لیبی مقابله با تندروی و تروریسم و پشتبانی از ثبات برای برون رفت از بحرانی است که مدت‌ها طول کشیده است.

  به گزارش العربیه انور قرقاش، در توئیتی در شبکه اجتماعی «توئیتر» به زبان انگلیسی نوشت که توافق ابوظبی این فرصت را داده تا از روندی که سازمان ملل در لیبی رهبری می‌کند، حمایت شود.

  وی افزود، این در حالی است که شبه‌نظامیان تندرو به تسلط خود بر پایتخت (طرابلس) و متوقف کردن روند تلاش‌ها برای یافتن راه حلی سیاسی، ادامه می‌دهند.

  از سوی دیگر تعدادی از معترضان لیبیایی شامگاه چهارشنبه مسیر حرکت کاروان حامل غسان سلامه، فرستاده سازمان ملل در امور لیبی را هنگامی که از تونس عازم طرابلس پایتخت لیبی بود، بستند.

  معترضان لیبیایی اقدام خود برای ممانعت از ورود غسان سلامه، به طرابلس را در واکنش به عدم دخالت سازمان ملل متحد برای دفاع از غیرنظامیانی دانسته که در شهرهای غرب این کشور هدف بمباران‌ هوایی نیروهای دولت وفاق به رهبری فایز السرّاج، قرار می‌گیرند.

  معترضان نزد فرستاده سازمان ملل در امور لیبی از حملات هوایی بی‌رویه جنگنده‌های شبه‌نظامیان مسلح وابسته به دولت «الوفاق» شکایت کردند و گفتند که منازل و دارایی‌های شهروندان در شهرهای غربی کشور هدف قرار گرفته و تلفاتی جانی میان غیرنظامیان بر جای گذاشته است.

  معترضان حملات جنگنده‌های شبه‌نظامیان دولت «الوفاق» را عملیاتی «انتقام‌جویانه» توصیف می‌کنند که در واکنش به حمایت ساکنان این مناطق و به‌ویژه اهالی شهر صبراته از عملیات ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر، صورت می‌گیرد.

  شاهدان عینی گفتند که غسان سلامه از پیاده شدن از خودروی حامل خود و گفت‌وگو با شهروندان لیبیایی خودداری کرد و تا زمان دخالت پلیس برای متفرق کردن معترضان از اطراف کاروان به نشستن روی صندلی خود ادامه داد و سپس به مسیر خود به سوی طرابلس، ادامه داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران