.
.
.

فروگاه دبی با روزانه 120هزار مسافر؛ کنترل گذرنامه و صدور کارت پرواز در 9 ثانیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در نشست روسای فرودگاه‌های بین‌المللی اعلام شد که وجود 128 درگاه الکترونیکی در فرودگاه دبی به میلیون‌ها مسافر این امکان را داد اقدامات مربوط به گذرنامه و کارت پرواز خود را تنها در 9 ثانیه انجام دهند.

رضوی حزین، مسئول اجرایی بخش برنامه‌نویسی شرکت مشاوره اماراتِک در این نشست با تصاویری از روند فعالیت‌ها در فرودگاه دبی ارائه کرد و گفت که روزانه 120 هزار مسافر از فرودگاه دبی استفاده می‌کنند و در زمان‌های اوج ازدحام مسافران، اقدامات مربوط به گذرنامه بین 5 تا 7 ثانیه برای هر مسافر زمان لازم می‌برد.

به گفته خانم حزین، براساس آمار یاتا، انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی، با توجه به پیشرفت‌های خیره‌کننده در زمینه بررسی داده‌های بیومتریک افراد مانند اثر قرنیه آنها، بیش از 80 درصد مسافران بین‌المللی امکان استفاده از سرویس‌های الکترونیک در فرودگاه‌ها را خواهند داشت.

این مسئول اجرایی همچنین توضیح داد که نسل جدید تکنولوژی‌های نوین به مسافران امکان ثبت ورود و خروج در سریع‌ترین زمان ممکن را می‌دهد و نهادها و فرودگاه‌های مختلف را از هویت مسافران حتی پیش از رسیدن به مقصد مطلع کند.

دیتر هاینز، رئیس افتخاری موسسه تکنولوژی‌ها و تجهیزات فرودگاهی آلمان از فن‌آوری‌هایی که به شکل گسترده در فرودگاه‌های دبی استفاده می‌شوند، تمجید کرد و از نهادهای مسئول در این زمینه خواست به این روند توسعه که می‌تواند الگویی برای دیگران باشد، ادامه دهند.