.
.
.

عمليات گسترده نظام سوریه و روسیه در حماه و ادلب.. پرتاب 35 بمب بشکه‌ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مناطقی در حومه استان‌های حماه و ادلب سوریه که توافق «مناطق خالی از سلاح» شامل آن‌ها می‌شود، از روز سه‌شنبه 30 آوریل شاهد حملات هوایی شدید جنگنده‌های روسی و نیروهای نظام سوریه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دیدبان حقوق بشر سوریه، هفت ماه پس از آخرین حمله، هلیکوپترهای ارتش نظام سوریه، بیش از 35 بمب بشکه‌ای به سمت شهرها و شهرک‌های حومه حماه پرتاب کردند. این اقدام با حملات گسترده هواپیماهای جنگی همراه شد.

این حملات مناطقی در شهرک‌های ترملا والهیبط در حومه ادلب و روستاهای الحویجه، سهل الغاب، اللطامنه و کفر نبوده در حومه حماه را نیز شامل شد.

هلیکوپترهای نظام سوریه بمب‌هایی بشکه‌ای بر مناطقی در روستاهای الصخر واقع در شمال حماه و همچنین العریمه و عابدین در جنوب ادلب پرتاب کرد. هم‌زمان هواپیماهای جنگی، مناطقی در حومه شمال غربی هما را به وسیله رگبار سنگین گلوله باران کردند.

در همین راستا دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که نیروهای روسیه، جنگ‌افزارهای نظامی و مهندسی به علاوه ابزارهای لجستیک به سمت حومه غربی حماه روانه کردند.

نیروهای نظام سوریه نیز نیروهای تازه‌ای به سمت حومه الحموی در نزدیکی حومه ادلب روانه کردند؛ اقدامی که نشان از عملیات احتمالی گسترده دارد.

استان ادلب و مناطقی در استان‌های حماه و حلب، همچنان در کنتر مخالفان حکومت سوریه قرار دارد.