.
.
.

بزرگترین بیمارستان شاهین‌های جهان در امارات قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهین و دیگر پرنده‌های شکاری در جهان عرب چیزی فراتر از یک پرنده معمولی هستند. آنها به بخشی از فرهنگ و زندگی مردم این مناطق تبدیل شده و فعالیت‌ها، برنامه‌ها، نمایشگاه‌ها و سرگرمی‌های متعددی در ارتباط با این پرندگان به وجود آمده است.

به گزارش روزنامه اماراتی "البیان" از آنجا که شاهین‌ها از جمله موجودات در خطر انقراض هستند، مالکان این پرندگان در صورت مشاهده هر گونه علامتی که دال بر بیماری این موجود ارزشمند باشد، راهی بیمارستانی در ابوظبی می‌شود، بیمارستانی که بزرگترین بیمارستان شاهین‌ها در جهان است.

عکس از البیان
عکس از البیان

از جمله معروف‌ترین افراد کادر درمانی بیمارستان شاهین‌ها در ابوظبی، دکتر مارگیت مولر، دامپزشک مشهور آلمانی است که بیش از ربع قرن است که به معالجه شاهین‌ها می‌پردازد. او درباره رابطه این پرنده‌های شکاری و صاحبانشان گفت: «شاهین‌ها برای مالکانشان مانند فرزندان آنها هستند؛ فرزندانی که والدین‌شان برای آنها بهترین آرزوها را دارند.»

یک شاهین می‌تواند با سرعتی بالغ بر 300 کیلومتر بر ساعت پرواز کند. این موضوع می‌تواند آنها را به ویژه هنگام برخورد با شکار یا هنگام فرود دچار صدمه کند. شاهین‌ها همچنین گاهی گوشت‌هایی می‌خورند که برای آنها مناسب نیست و سیستم گوارشی آنها را دچار مشکل می‌کند. همه این موارد دولت ابوظبی را بر آن داشت که با حمایت از بیمارستان شاهین‌ها در این منطقه آن را تبدیل به بزرگترین مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی درباره حیات وحش این پرنده نادر کند.

دکتر مولر گفت که حمایت دولت امارات از مرکز درمانی-آموزشی سبب شده همه شهروندان با هر سطحی از درآمد بتوانند از خدمات این بیمارستان برای پرندگانشان بهره‌مند شوند.

او همچنین توضیح داد که پرورش شاهین در حال حاضر به هنری تبدیل شده که می‌تواند فرصتی برای ساکنان بومی باشد که آنها را به گذشته‌شان پیوند دهد.