پومپئو: ایران عامل ادامه جنگ در یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه 29 آوریل از ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن حمایت کرد و گفت که ایران دلیل ادامه جنگ در یمن است.

نشریه «ده هیل» که اخبار کنگره آمریکا را پوشش می‌دهد، نوشت پومپئو دوشنبه در نشستی در کنگره گفت: «حملات موشکی شورشیان (حوثی‌ها)، هواپیماهایی را که از راه فرودگاه بین‌المللی ملک خالد در ریاض پرواز می‌کند را در معرض خطر قرار می‌دهد. ایالات متحده ملزم به حمایت از شهروندان خود است».

او ادامه داد: «از این رو، پشتیبانی که به سعودی‌ها در تلاشش‌شان برای به کار گیری سامانه‌های ضد موشک‌های خطرناک ارائه می‌دهیم، به سود آمریکا است».

کنگره آمریکا اخیرا در مصوبه‌ای درباره جنگ یمن از دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده خواسته بود دست از پشتیبانی از ائتلاف عربی به رهبری سعودی بردارد. ترامپ اما این مصوبه را وتو کرد.

پومپئو در نشست روز دوشنبه گفت: «جنگ در یمن به رهبری ایران ادامه دارد». او ادامه داد: «تهران از حوثی‌ها خواسته بر خلاف توافق به دست آمده در سال گذشته، از بندر الحدیده عقب نشینی نکنند».

او تاکید کرد که حوثی‌ها توافق‌های به دست آمده در رایزنی‌های سوئد را با خواست ایران نقش کردند. او تاکید کرد که تهران به تامین مالی و مسلح سازی حوثی‌ها ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید