سودان.. خبرهایی از توافق درباره ترکیب شورای حاکمیت با حضور ارتش و غیرنظامیان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه گزارش دادند که خبرهایی از توافق قریب الوقوع میان شورای نظامی انتقالی و ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر متشکل از گروه‌های اپوزیسیون به دست آمده است.

خبرنگار العربیه گزارش داد که انتظار می‌رود ترکیب شورای حاکمیت انتقالی به گونه‌ای باشد که نیمی از آن به نظامیان و نیمی دیگر به غیر نظامیان اختصاص داده شود. او افزود احتمالا این شورا 10 نفره باشد.

او ادامه داد که پس از میانجی‌گری شخصیت‌های سیاسی میان ائتلاف آزادی و تغییر و شورای نظامی انتقالی، دیدگاه‌های دو طرف به یکدیگر نزدیک شد.

اما درباره نام‌های مطرح برای عضویت شورا گفت که عبدالفتاح عبدالرحمن البرهان رئیس شورای نظامی، محمد حمدان دقلو نایب رئیس شورای نظامی، رئیس شورای اقتصادی و نمایندگانی از دستگاه‌هایی امنیتی، از جمله نامزدهای عضویت شورای حاکمیت هستند.

شایان ذکر است که ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر پیشتر اعلام کرده بود که ظهر دوشنبه جلسه‌ای سوم میان نمایندگانش و شورای نظامی انتقالی در کاخ ریاست‌جمهوری در خارطوم پایتخت سودان به منظور بحث بر سر سیاست‌های دوره انتقالی برگزار خواهد شد.
قرار بود شامگاه یکشنبه جلسه‌ای برگزار شود که به تعویق افتاد. پیش از آن ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر جلساتی با شورای نظامی انتقالی برای توافق بر سر تشکیل شورای حاکمیت، اختیاراتش، توزیع سهمیه‌ها میان غیرنظامیان و نظامیان و مدت زمان دوره انتقالی تشکیل داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید