سعودی: دخالت در امور بحرین را نمی‌پذیریم و خواهان روابط متین میان منامه و بغداد هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع مسئول در وزارت امور خارجه سعودی دوشنبه 29 آوریل تاکید کرد که پادشاهی سعودی، دخالت در امور داخلی پادشاهی بحرین و هر آن‌چه به حاکمیت، امنیت و ثباتش دست یازی کند را محکوم می‌کند.

این منبع افزود که پادشاهی عربی سعودی خواهان روابطی متین میان پادشاهی بحرین و جمهوری عراق، دو کشور دوست و برادر است؛ روابطی که بر پایه احترام متقابل باشد و در تحقیق امنیت و ثبات بین‌الملل سهم ایفا کند.

از سویی وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات عربی منحده یکشنبه 28 آوریل اعلام کرده بود: «با توجه بزرگ و نگرانی شایان، بیانیه‌ها و اظهار نظرهای صادره از سوی کشور دوست عراق را درباره پاشادهی بحرین و رهبری‌اش دنبال می‌کنیم».

این بیانیه که توسط خبرگزاری رسمی امارات (وام) منتشر شد آمده است: «دخالت در امور داخلی بحرین و تعدی به حرمت و جایگاه رهبری کریمانه‌اش، مساله‌ای به طور کامل غیر قابل قبول و دخالتی غیر پذیرفتنی است».

مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق پس از بیانیه سفارت آمریکا در بغداد که در آن درباره ثروت علی خامنه‌ای رهبر ایران سخن گفته، بحرین را هدف حملات لفظی قرار داده بود.

پس از آن‌که مقتدی صدر در بیانیه‌ خود خواستار کنار رفتن پادشاه بحرین از قدرت شد، خالد بن احمد آل خلیفه وزیر امور خارجه بحرین در توئیتی واکنش نشان داد و نوشت: «مقتدی از افزایش دخالت‌ها در امور داخلی عراق ابراز نگرانی می‌کند. او به جای این‌که انگشت بر روی زخم عراق بگذارد و سخن خود را متوجه نظام ایرانی که بر کشورش چیره شده کند، راه آسان را برگزید و خطاب به پادشاه بحرین سخن گفت. خدا به عراق به خاطر وجود او و امثالش از احمقان متسلط کمک کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم