یمن.. انهدام کاروان نیرو و مهمات حوثی‌ها در بمباران ائتلاف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه و الحدث گزارش دادند که یکشنبه 28 آوریل هواپیماهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، کاروان نیرو و مهمات شبه‌نظامیان حوثی را در جاده مرتبط کننده دو شهر ذمار و یریم منهدم کردند.

بنا بر این گزارش، این کاروان از صنعا در حال حرکت به مناطق درگیری در شمال استان الضالع بود.

هم‌زمان ارتش یمن و نیروهای مقاومت مردمی شامگاه شنبه، حمله شبه‌نظامیان حوثی به شمال جبهه مریس را دفع کردند. به گفته منابع، حمله حوثی‌ها، مواضع ارتش را در شمال کوه حصن شداد هدف گرفته بود.

نیروهای مقاومت با انتشار آماری اعلام کردند که شمار شبه‌نظامیان کشته شده در درگیری‌های جمعه و شنبه در جبهه‌های العود، حمک، مریس و الازرق، به 48 تن رسید.

این آمار همچنین نشان از انهدام شمار زیادی از خودروهای زرهی سنگین از جمله تعدادی تانک و نفر بر وابسته به شبه‌نظامیان دارد.
ارتش یمن جمله از کشته شدن دستکم 30 تن از شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در جبهه مریس در شمال استان الضالع خبر داده بود.

سایت رسمی ارتش یمن گزارش داد که درگیری‌ها پس از تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای پیشروی به سمت منطقه القهره در شمال جبهه مریس آغاز شد.

بنا بر این اعلام، نیروهای ارتش با در هم شکستن حمله حوثی‌ها، آن‌ها را مجبور به عقب نشینی کردند در حالی که دستکم 30 تن از شبه‌نظامیان در این درگیری‌ها کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید