مصر از سازمان ملل خواست رژیم‌های حامی تروریسم را مجازات کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نماینده دائم جمهوری عربی مصر در سازمان ملل متحد، شامگاه چهارشنبه 24 آوریل از سازمان ملل خواست تا رژیم‌های حامی تروریسم را مجازات کند.

به گزارش خبرنگار العربیه از قاهره، محمد ادریس، نماینده دائم مصر ضمن مشارکت در فعالیت‌های بلندپایه مجمع عمومی سازمان ملل به مناسبت بزرگداشت روز جهانی دیپلماسی چند‌جانبه خواستار تقویت و توانمندسازی ساختار دبیرخانه سازمان ملل متحد در راستای مقابله با تروریسم و محقق ساختن نتایج میدانی ملموس در این زمینه شد.

ادریس همچنین خواستار حمایت از سازمان ملل متحد به منظور تجدید ساختار این نهاد بین‌المللی و تقویت آن در زمینه پیش‌گیری و مبارزه با تروریسم شد.

او همچنین رویکردهای بعضی از رژیم‌ها و دولت‌ها در حمایت همه‌جانبه از تروریسم را ناقض قطعنامه‌های لازم الاجرای شورای امنیت دانسته، اتخاذ تدابیر ضروری علیه رژیم‌های مدافع تروریسم و حامیان مالی و تسلیحاتی آن که در این زمینه دست به تحریک زده، برای تروریسم پناهگاه امن فراهم می‌سازند را مورد تاکید قرار داد.

محمد ادریس همچنین بر ضرورت اقدام برای اصلاح و توسعه شورای امنیت و بازنگری دوره‌ای در رژیم مجازات‌هایی اعمال شده از سوی سازمان ملل متحد، تاکید کرد تا این اصل محقق شود که مجازات‌ها قابل نقض نبوده و تلاش برای بهبودی ساختار برقراری صلح و پاسداری از آن در چارچوب سازمان ملل محقق شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید