صلیب سرخ جهانی: محله‌های طرابلس به صحنه‌های درگیری تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته صلیب سرخ جهانی، پنج‌شنبه 25 آوریل با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت انسانی در طرابلس اعلام کرد که پایتخت لیبی تبدیل به صحنه نبرد شده است.

در این بیانیه آمده است: «اوضاع انسانی در محله‌های طرابلس، پایتخت لیبی به شدت بحرانی شده و مناطق پر جمعیت شهر به تدریج به صحنه‌های درگیری‌ تبدیل می‌شود.»

به گزارش خبرگزاری رویترز کمیته صلیب سرخ جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد درگیری‌ها میان ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر و نیروهای دولت وفاق به فرماندهی فایز السرّاج سه هفته است که ادامه دارد و بیمارستان‌ها در نتیجه قطع شدن پی‌در پی جریان برق و ضعیف شدن ایستگا‌ه‌های پمپاژ آب با کمبود مستمر امدادهای پزشکی مواجه هستند.

صلیب سرخ در ادامه افزود: «باید به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، کارکنان بخش بهداشت و آمبولانس‌ها اجاز داد تا ماموریت‌ انتقال و رسیدگی به مجروحان را به طور امن انجام دهند.»

پیش از این کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد چهارشنبه 24 آوریل گفته بود، با بالا گرفتن خشونت‌ها در نزدیکی پایتخت، 325 تن از پناه‌جویان را از بازداشتگاهی در منطقه قصر بن غشیر در جنوب طرابلس به جای دیگری انتقال داده است.

کمیساریای عالی پناهندگان در بیانیه‌ خود اعلام کرد این پناه‌جویان را به بازداشتگاهی در شهر الزاویه در شمال غرب لیبی، جایی که در آن با خطرات کمی مواجه هستند، منتقل کرده است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت، با آخرین عملیات انتقال، شمار مهاجران و پناه‌جویانی که به دلیل شدت یافتن درگیری‌ها منتقل شده‌اند به 825 تن رسد.

کمیساریای عالی پناهندگان ضمن اشاره به این‌که 825 تن از مهاجران و پناه‌جویان در پی چهار عملیات انتقال طی دو هفته گذشته انتقال داده شده‌اند، خواستار آزادی 3000 تن دیگر از پناه‌جویان و مهاجرانی شد که همچنان در مناطق درگیری در بازداشت به سر می‌برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید