شخصیت برجسته اپوزیسیون سودان: شورای نظامی قدرت را به غیرنظامیان خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

الصادق المهدی رئیس «حزب ملی امت» و شخصیت برجسته اپوزیسیون سودان، پنجشنبه 25 آوریل به خبرگزاری رویترز گفت که معتقد است که شورای نظامی انتقالی، قدرت را به غیر نظامیان واگذار خواهد کرد.

المهدی گفت چنانه شورای نظامی انتقالی و اپوزیسیون به توافقی برای تسلیم قدرت نرسند، احتمال دارد سودان با کودتایی دیگر مواجه شود.

او ابراز عقیده کرد در صورت خروج از بحران کنونی، شورای نظامی، قدرت را به غیر نظامیان تسلیم خواهد کرد. او افزود که نامزدی برای ریاست‌جمهوری را تنها در صورت اطمینان از برگزاری انتخابات بررسی می‌کند و به دنبال ریاست در دوره انتقالی نیست.

الصادق المهدی پیشتر بیانیه‌ منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر این‌که خواستار ریاست در دوره انتقالی شده را رد کرد.

ابراهیم علی ابراهیم رئیس دفتر الصادق المهدی تاکید کرد که حزب ملی امت و رئیسش، به گفت‌وگو درباره اقدام‌های دوره انتقالی در چارچوب ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر «که انقلاب را حکیمانه رهبری کرد» پایبند است.

پس از چند ماه تظاهرات اعتراض‌آمیز علیه عمر حسن البشیر رئیس‌جمهوری سودان، سرانجام ارتش این کشور ضمن اعلام برکناری البشیر، شورایی نظامی برای اداره مرحله انتقالی تاسیس کرد. تظاهرات اعتراضی اما در سودان همچنان با خواست انتقال قدرت به غیرنظامیان و تشکیل دولت مدنی ادامه دارد.

شورای نظامی انتقالی سودان در حال مذاکره با اپوزیسیون به منظور رسیدن به توافقاتی بر سر مرحله انتقالی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید