تصویری.. افزایش صندوق‌های دریافت کمک مالی حزب‌الله در خیابان‌ها زیر فشار تحریم‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان به مرحله تازه‌ای از درخواست کمک منتقل شده است؛ مرحله‌ای که در آن بر شمار صندوق‌های دریافت کمک مالی تحت عنوان «هیئت پشتیبانی از مقاومت» افزوده و این صندوق‌ها را در خیابان‌ها و بر روی ستون‌های برق در بیروت و مناطق جنوب نصب کرده است.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، این اقدام پس از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و حزب‌الله آغاز شده، زیرا تحریم‌ها منابع درآمدی ایران را کاهش داده است.

ماه مارس گذشته حسن نصر‌الله دبیرکل حزب‌الله در سخنانی، در را برای افزایش دریافت کمک‌های مردمی گشود. او در سخنانی تلویزیونی گفت: «امروز نیاز به پشتیبانی از مقاومت را اعلام می‌کنم». او افزود که کمک‌ها برای حمایت از فعالیت‌های حزب مورد نیاز است.

شعارهای نوشته شده بر روی صندوق‌ها نیز بیشتر شده است. بر روی برخی از صندوق‌ها نوشته شده: «برای مجهز کردن مجاهدان و خرید مهمات».

تحریم‌ها حمایت ایران را متوقف می‌کند

بلومبرگ با نقل برآورد یک مقام مسئول آمریکایی گزارش داده که کمک‌های سالانه ایران به حزب‌الله به حدود 700 میلیون دلار می‌رسد و زیر فشار تحریم‌ها، توان ایران برای ادامه این امر هر روز کمتر می‌شود.

در آخرین اقدام، آمریکا تصمیم گرفت به معافیت‌های داده شده برای صادرات نفت ایران پایان دهد.

شایان ذکر است که اقدام‌های آمریکا شامل فشار بر منابع مالی حزب‌الله می‌شود و هر کس که در داخل و خارج لبنان با این حزب همکاری کند، مجازات شده و تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

آمریکا همچنین می‌گوید که شبکه‌های پولشویی و قاچاق مواد مخدر که مدیریت آن را اعضا و هواداران حزب‌الله در آمریکای جنوبی، آفریقا و برخی مناطق دیگر جهان بر عهده دارند، تحت تعقیب قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید