خالد بن سلمان: به مبارزه با تروریسم و تندروی هر هزینه‌‌ای داشته باشد ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی چهارشنبه 24 آوریل گفت که سعودی در مسیر مبارزه با تروریسم و تندروی «هر هزینه‌ای که داشته باشد» پیش می‌رود.

او تاکید کرد که تحقق ثبات در خاورمیانه، مهم‌ترین هدف سعودی است.

این سخنان در کنفرانس امنیت بین‌المللی در مسکو پایتخت روسیه ایراد شد.

شاهزاده خالد بن سلمان گفت: «از تمام تلاش‌هایی که به دنبال تحقق ثبات در منطقه و جهان است، پشتیبانی می‌کنیم». او ادامه داد: «باید با تمام منابع تامین مالی تروریسم و روش‌های پولشویی مبارزه کنیم».

او با بیان این‌که ایران به سیاست خود در پشتیبانی از تندروی و تروریسم ادامه می‌دهد، گفت: «نظام ایران به تشدید فرقه‌گرایی و عدم احترام به قوانین بین‌المللی ادامه می‌دهد».

او تاکید کرد که ایران از راه پشتیبانی از شبه‌نظامیان حزب‌الله و حوثی‌ها، «ثبات منطقه را به لرزه در می‌آورد».

شاهزاده خالد بن سلمان گفت: «شبه‌نظامیان حوثی قطع‌نامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد و ابتکار عمل خلیج را نادیده گرفتند».

برپایه قطع‌نامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد، شبه‌نظامیان حوثی باید از شهرهایی که به تصرف در آوردند، خارج شده و اسلحه سنگین را تحویل سازمان‌های نظامی دهند.

درباره سیاست خارجی سعودی، شاهزاده خالد بن سلمان گفت: «سعودی در سیاست خارجی خود از هیچ تلاش برای تثبیت صلح و امنیت فروگذار نکرده است».

او ادامه داد: «میان آشوبی که ایران می‌گستراند و میان ثبات و امنیت، باید یکی را انتخاب کنیم».

او یادآور شد: «سعودی امروز شاهد تحول و رشدی بی سابقه برای تحقق دورنمای 2030 است». او تاکید کرد: «امنیت سایبری‌مان را برای مقابله با هر تهدید ناشی از شبکه اینترنت، توسعه دادیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم