جزئیاتی از مرگ وزیر کشور حوثی‌ها در بیمارستان وابسته به حزب‌الله در لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی شنبه 21 آوریل، مرگ عبدالحکیم الماوری وزیر کشورشان را در یکی از بیمارستان‌های لبنان اعلام کردند.

خبرگزاری «سبا» وابسته به حوثی‌ها اعلام کرد که ماوری در سن 59 سالگی در اثر یک بیماری سخت درگذشت. پس از آن مهدی المشاط رئیس آن‌چه «مجلس سیاسی اعلا» وابسته به گروه حوثی نامیده می‌شود، در پیام تسلیتی، الماوری را یکی از «برجسته‌ترین فرماندهان امنیتی» توصیف کرد.

در مربع امنیتی حزب‌االله

اطلاعات رسیده به «العربیه.نت» حکایت از آن دارد که الماوری در بیمارستان «الرسول الاعظم» بیروت پایتخت لبنان است که از سوی موسسه الشهید وابسته به حزب‌الله مدیریت می‌شود. این وزیر حوثی تحت تدابیر شدید امنیتی حزب‌الله در بیمارستان بستری بود. این بیمارستان در جاده فرودگاه در منطقه‌ای واقع است که از مناطق امنیتی حزب‌الله موسوم به «مربع امنیتی» به شمار می‌آید.

گزارش‌ها می‌گوید که الماوری پس از زخمی شدن در نتیجه بمباران ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، ابتدا در چارچوب توافق تبادل زخمی‌ها میان حوثی‌ها و دولت، به وسیله هواپیمای وابسته به سازمان ملل متحد، به عمان منتقل شد. او پس از آن از عمان به سوریه و سپس به وسیله کاروانی امنیتی متشکل از نیروهای حزب‌الله، به لبنان منتقل شد.

اطلاعات رسیده می‌گوید «وزیر حوثی در نتیجه اصابت ناشی از حمله هوایی کشته شد نه در نتیجه بیماری سخت و دوره‌ای از شیمی درمانی آن‌گونه که ادعا شد».

حوثی‌ها عبدالحکیم الماوری را دسامیر 2017 به عنوان وزیر کشور دولت خود برگزیدند. او پیش از این مدیر امنیت بخش صعده خاستگاه حوثی‌ها بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید