ویدیو.. رسیدن کاروان بزرگی از نیروهای کمکی ارتش لیبی به اطراف طرابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شامگاه دوشنبه 22 آوریل، نیروی کمکی بزرگی از منطقه غربی به نیروهای ارتش ملی لیبی در محورهای نبرد طرابلس رسید؛ نیروهایی که با هدف ورود به مرحله دوم نبرد کنترل طرابلس و خارج کردن آن از تصرف گروه‌های شبه‌نظامی، در مواضع از پیش تعیین شده، موضع گرفتند.

به گزارش العربیه.نت، احمد المسماری سخنگوی رسمی فرماندهی کل ارتش لیبی در این باره گفت: «تیمسار ادریس مادی فرمانده منطقه نظامی غربی در راس کاروان نظامی بزرگی از شهر الزنتان به اتاق عملیات آزاد سازی طرابلس به حرکت درآمده تا ماموریت خود را آغاز کند».

Advertisement

صفحات نزدیک به فرماندهی کل ارتش در شبکه‌های اجتماعی هم ویدیویی از حرکت کاروان نظامی که المسماری درباره آن سخن گفت را منتشر کردند. این کاروان از صدها خودروی زرهی و اسلحه سنگین تشکیل شده و به منظور مشارکت در نبردها، به سمت پایتخت لیبی حرکت می‌کند. این ویدیو موضع گیری نیروهای این کاروان را در اطراف طرابلس، ثبت کرده است.

نبرد ارتش لیبی برای خارج کردن طرابلس از تصرف گروه‌های شبه‌نظامی، از حدود دو هفته پیش آغاز شده است. اکنون ارتش زمینه را برای آغاز مرحله جدیدی از نبرد که سنگین‌تر از مرحله نخست خواهد بود، آماده می‌کند.

در همین زمینه المسماری گفت که ارتش حملات خود را در روزهای آینده، شدت خواهد بخشید و به منظور پیشروی به سمت مرکز پایتخت، از خودروهای زرهی و توپخانه سنگین استفاده خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید