شورای وزیران سعودی از پایان معافیت‌های تحریم نفتی ایران استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی سه‌شنبه 23 آوریل اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی از اقدام ایالات متحده آمریکا برای مجبور کردن نظام ایران در متوقف کردن سیاست‌های بی ثبات کردن منطقه خود و حمایتش از تروریسم در سراسر جهان، استقبال می‌کند.

شورای وزران سعودی همچنین بر موضع این کشور «در ضرورت ادامه تلاش‌های بین‌المللی برای مجبور کردن نظام ایران به پایبندی به قوانین بین‌المللی، دخالت‌های بی پروا در امور داخلی دیگر کشورها و فعالیت‌هایش که تنها آشوب و خرابی را برای شماری از کشورها به همراه داشت» تاکید کرد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا تصمیم گرفت معافیت‌های داده شده به هشت کشور برای ادامه خرید نفت از ایران را به پایان برساند. بنا بر اعلام کاخ سفید آمریکا، هدف از این اقدام رساندن صادرات نفت ایران به صفر است.

در بیانیه شورای وزیران سعودی آمده است: «شورا تحولات بازار جهانی نفت را در پی بیانیه اخیر صادره از سوی دولت آمریکا درباره تحریم‌های اعمال شده علیه صادرات نفت ایران، دنبال کرد».

این بیانیه افزود که ریاض به سیاست‌های خود برای ثبات بازار و عدم خروجش از وضعیت تعادل ادامه خواهد داد. او ادامه داد: «پادشاهی سعودی با دیگر تولیدکنندگان نفت برای اطمینان از فراهم بودن کافی عرضه نفت برای مصرف کنندگان ادامه خواهد داد و به تلاش برای ثبات و رشد اقتصادی جهانی ادامه خواهد داد».

از سویی شورای وزیران سعودی بر بیانیه صادره از سوی اتحادیه عرب اختتامیه نشست عادی خود در سطح وزرای امور خارجه درباره «تحولات فلسطین، روند سیاسی و بحران مالی» منتشر شد، تاکید کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین سلسله انفجارهای «تروریستی» جمهوری سریلانکا، انفجارهای «تروریستی» بلوچستان واقع در جنوب غرب پاکستان، انفجارهای پایتخت سومالی و وزارت ارتباطات کابل پایتخت افغانستان را محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید