ارتش لیبی یک کشتی وابسته به سپاه پاسداران را در مسیر مصراته رصد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی سه‌شنبه 23 آوریل، یک کشتی باربری ایرانی را که به دلیل وابستگی به سپاه پاسداران در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است، در مسیر سواحل مصراته واقع در غرب لیبی رصد کرد.

بنا بر اعلام رسانه‌ها، بار این کشتی مجهول است و چهار روز پیش، سواحل شرق اروپا را ترک کرد.

بنا بر این گزارش‌ها، کشتی ایرانی وابسته به سپاه پاسداران، صبح شنبه گذشته، بندر بورگاس در بلغارستان را پیش از آن‌که سایت مارین ترافیک ویژه رصد حرکت کشتی‌ها آن را نشان دهد، ترک کرد و در حال حرکت به سمت بندر مصراته لیبی است. انتظار می‌رود این کشتی سه‌شنبه آینده به مصراته برسد.

این کشتی وابسته به خطوط کشتی رانی دولتی IRSL ایران است که ایالات متحده نیمه ماه گذشته به دلیل ارتباط با فعالیت‌های سپاه پاسداران، آن را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

کاروان بزرگ نظامی

از سویی شامگاه دوشنبه 22 آوریل، نیروی کمکی بزرگی از منطقه غربی به نیروهای ارتش ملی لیبی در محورهای نبرد طرابلس رسید؛ نیروهایی که با هدف ورود به مرحله دوم نبرد کنترل طرابلس و خارج کردن آن از تصرف گروه‌های شبه‌نظامی، در مواضع از پیش تعیین شده، موضع گرفتند.

به گزارش العربیه.نت، احمد المسماری سخنگوی رسمی فرماندهی کل ارتش لیبی در این باره گفت: «تیمسار ادریس مادی فرمانده منطقه نظامی غربی در راس کاروان نظامی بزرگی از شهر الزنتان به اتاق عملیات آزاد سازی طرابلس به حرکت درآمده تا ماموریت خود را آغاز کند».

صفحات نزدیک به فرماندهی کل ارتش در شبکه‌های اجتماعی هم ویدیویی از حرکت کاروان نظامی که المسماری درباره آن سخن گفت را منتشر کردند. این کاروان از صدها خودروی زرهی و اسلحه سنگین تشکیل شده و به منظور مشارکت در نبردها، به سمت پایتخت لیبی حرکت می‌کند. این ویدیو موضع گیری نیروهای این کاروان را در اطراف طرابلس، ثبت کرده است.

نبرد ارتش لیبی برای خارج کردن طرابلس از تصرف گروه‌های شبه‌نظامی، از حدود دو هفته پیش آغاز شده است. اکنون ارتش زمینه را برای آغاز مرحله جدیدی از نبرد که سنگین‌تر از مرحله نخست خواهد بود، آماده می‌کند.

در همین زمینه المسماری گفت که ارتش حملات خود را در روزهای آینده، شدت خواهد بخشید و به منظور پیشروی به سمت مرکز پایتخت، از خودروهای زرهی و توپخانه سنگین استفاده خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید