هشدار نماینده پارلمان عراق در باره احتمال بازگشت داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نماینده استان نینوا در پارلمان عراق روز یکشنبه 21 آوریل 2019 در باره احتمال بازگشت داعش و تکرار سناریوی سال 2014 در این استان هشدار داد.

احمد مدلول الجربا، نماینده نینوا در نامه‌ای به عادل عبدالمهدی نوشت داعش در حال بازگشت به استان نینوا است و مناطقی در اطراف موصل از نیروهای امنیتی یا پایگاه‌های نظامی عراق خالی است.

نماینده پارلمان عراق هشدار داد که اگر دولت عراق نیروی نظامی و امنیتی کافی به موصل ارسال نکند، داعش بار دیگر به این مناطق حمله کرده و سناریوی سال 2014 بار دیگر تکرار خواهد شد.

الجربا گفت :«وضعیت مناطق غربی استان نینوا مناسب نیست، گروه جنایتکار داعش اقدام به آدم ربایی کرده و تعدادی از اهالی روستاهای مجاور موصل را هدف قرار داده و تعدادی را به اسارت گرفته است.

این نماینده افزود، داعش در حال قدرت گرفتن مجدد در عراق است آنها طی روزهای گذشته تحرکاتی قوی داشته‌اند.

وی افزود: "دلیل آغاز تحرکات جدید داعش در نینوا این است که هیچ واحد نظامی از سوی وزارت دفاع در منطقه البعاج، منطقه تل عبطه، استان الحضر و فرودگاه الگراح وجود ندارد.

وی در این نامه به عبدالمهدی نوشته است:«عراقی‌ها به ویژه اهالی استان نینوا عزیزان زیادی را برای رهایی از داعش که در سال 2014 منطقه را اشغال کرده بود، از دست داده‌اند داعش در گذشته نیز ابتدا از نینوا حملات خود را آغاز کرد و سپس موصل را اشغال کرد».

الجربا از نخست وزیرعراق خواست که هر چه سریع قطعات نظامی به مناطق مذکور ارسال مند تا شاهد تکرار سناریوی سال 2014 در مناطق استان نینوا نباشیم .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید