شورای نظامی انتقالی سودان: همه جریان‌های سیاسی در رایزنی‌های تشکیل دولت شرکت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپهبد عبدالفتاح البرهان عبدالرحمن رئیس شورای نظامی انتقالی سودان شامگاه یکشنبه 21 آوریل تاکید کرد که این شورا قصد دارد تمام نیروهای سیاسی را در رایزنی‌های تشکیل دولت انتقالی به منظور عبور امن «از مرحله حساسی که کشور با آن روبرو است»، مشارکت دهد.

این سخنان در دیداری با هدف تبیین مواضع با افسران درجه دار ارتش سودان در وزارت دفاع این کشور ایراد شد. در این دیدار رئیس و اعضای ریاست ستاد مشترک ارتش به همراه معاونان و دستیارانشان نیز حضور داشتند.

سپهبد عبدالفتاح السلطان در این دیدار بر اهمیت یکپارچکی و اتحاد نیروهای مسلح، تکمیل نقش ملی و اخلاقی و پایبندی به تعهدات‌شان به عنوان ضامن برگزاری انتخابات آزاد و سالم در پایان دوره انتقالی، تاکید کرد.

او افزود که شورای نظامی انتقالی با موضوعات مختلف مطرح شده در جامعه، با حکمت و صبر تعامل می‌کند. او از احزاب سیاسی خواست با احساس مسئولیت ملی رفتار کرده و به دنبال خواسته‌هایی که به دنبال حذف و انزوای دیگران است، نروند.

البرهان تاکید کرد که قانون، ضامن رسیدگی به تمام پرونده‌های فساد، باز گرداندن حقوق شهروندان و مجازات فاسدان است.

او به آن‌چه «پدیده‌های مفنی نقض کننده هیبت کشور که چهره معترضان را لکه دار می‌کند» نامید، انتقاد کرد. از جمله این پدیده‌ها به گفته سپهبد البرهان، بستن راه‌ها، تعرض به افراد و بازرسی بدون مجوز است. او گفت که اوضاع به این شکل ادامه نمی‌یابد و سازمان‌های کشوری مسئول امنیت هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید