نیروهای «آزادی و تغییر» در سودان: خواستار دولتی کاملا مدنی هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، در خرطوم روز یکشنبه، 21 آوریل گفت، «نیروهای آزادی و تغییر در سودان»، با بیان اینکه خواسته همه مردم سودان یک دولت کلملا مدنی است، اعلام کردند، کنفرانس مطبوعاتی آینده خود طرحی از برنامه‌های خود را به معترضان ارائه خواهند داد.

این تشکل که در روزهای اعتراضات سودان تشکیل شد، اعلام کرده که قصد ندارد که نام نامزدهای خود را اعلام کنند.

صدیق یوسف، یکی از رهبران «نیروهای آزادی و تغییر در سودان»، گفت، کنفرانس مطبوعاتی آتی آنها فهرستی از کاندیداتورهای خود برای شورای حاکم و دولت مدنی را برای معترضان که روبروی میدان مرکز فرماندهی ارتش تجمع کردن را اعلام نخواهند کرد.

صدیق یوسف، گفت، « نیروهای آزادی و تغییر در سودان» در این کنفرانس تنها از برنامه‌ها و دیدگاه‌های سیاسی خود برای معترضان سخن خواهند گفت.

صدیق یوسف، گفت، روز گذشته اعضای «آزادی و تغییر» در جلسه ملاقاتشان با رئیس کمیته سیاسی شورای انتقالی، بر پایبندی خود بر خواسته تشکیل دولت مدنی با توافق همه نیروهای خواستار «آزادی و تغییر»، تاکید کردند.

وی افزود که احزابی که در زمان رژیم عمر البشیر، رئیس جمهور عزل شده سودان شریک در دولت او بودند در دوره انتقالی نباید جایگاهی داشته باشند.

روز 15 آوریل، اتحادیه آفریقا، 15 روز مهلت به شورای نظامی انتقالی سودان، داد تا قدرت رهبری سیاسی غیرنظامی را در اختیار مردم سودان بدهد در غیر این صورت با چشم انداز لغو عضویت سودان در این اتحادیه مواجه خواهد شد.

علی الحاج، دبیر کل حزب کنگره ملی سودان گفته است با توجه به مشکلاتی در مسیر گفتگوها برای رسیدن به توافق میان همه نیروهای سیاسی در سودان وجود دارد، این مهلت برای دولت موقت کافی نیست.

در همین حال یوسف مصطفی، رهبر «تجمع پیشه‌وران سودانی» گفته است که تجارب تاریخ سیاسی معاصر سودان باعث می‌شود که ما در قبال نیروهای نظامی محتاطانه عمل کنیم تا اینکه مطمئن شویم انتقال قدرت به طور کامل در دست نیروهای نظامی نباشد و پیشنهاد می کنیم که شورای حاکم دوران انتقالی حاکمی غیرنظامی باشد.

از سوی دیگر غازی صلاح الدین دبیرکل «جبهه ملی تغییر در سودان گفته است بهتر است که برای گذر از این شرایز بحرانی ارتش و نیروهای مدنی با هم به توافق برسند در چنین شرایط هم کشور امن تر خواهد بود و هم برای آینده می تواند با اطمینان بیشتری برنامه ریزی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید