فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرود یک هواپیمای قطری حامل تجهیزات و اسلحه در تونس برای شبه‌نظامیان در لیبی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  لمیاء بلملیح، نماینده پارلمان تونس شنبه 20 آوریل از فرود یک هواپیمای باربری نظامی حامل اسلحه و تجهیزات قطری برای شبه‌نظامیان لیبی، در یکی از فرودگاه‌های تونس خبر داد

  لميا بلمليح نماینده در پارلمان تونس لميا بلمليح نماینده در پارلمان تونس

  .به گزارش العربیه لمیاء بلملیح، نماینده پارلمان تونس گفت اطلاعاتی در دست دارد که ثابت می‌کند یک هواپیمای باربری نظامی قطری با هدف رساندن اسلحه و تجهیزات در حمایت از شبه‌نظامیان لیبی، شامگاه پنجشنبه 18 آوریل در فرودگاه جربه - جرجیس تونس به زمین نشسته است.

  این نماینده پارلمان تونس در صفحه خود بر شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد: «اخباری به دستم رسیده است که نشان میدهد یک هواپیمای باربری نظامی قطری با هدف رساندن اسلحه و تجهیزات به شبه‌نظامیان لیبی، در خاک تونس فرود آمده است».

  وی در ادامه توضیح داد:« در پی تماس من با طرف‌های تونسی ذیربط در این‌باره خبر فرود این هواپیما از سوی آنها تاکید شد اما گفتند که این هواپیما به دلایل فنی که ارتباطی با اسلحه و جریانات کشور برادر لیبی ندارد، در خاک تونس فرود آمده است.

  وی همچنین در ادامه از دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه کشورش خواست تا همانند گذشته به موضع بیطرفی به ویژه در قبال تحولات کشور همسایه لیبی، پایبند باشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران