ائتلاف عربی مخازن پهبادهای حوثی را در صنعا بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن بامداد روز شنبه 20 آوریل اعلام کرد عملیات ویژه‌ای برای نابودی پهبادهای شبه نظامیان حوثی در پادگاه کاخ ریاست جمهوری واقع در صنعاء را آغاز کرد.

به گزارش العربیه ائتلاف عربی اعلام کرد، عملیات هدف‌قرار دادن مخازن پهبادهای حوثی در صنعا مطابق با قانون بین‌المللی، انسانی و اصول قوانین محلی انجام شده است.

ائتلاف عربی همچنین تاکید کرد که تمامی تدابیر پیشگیرانه برای حفاظت از غیرنظامیان در خارج از محیط این پادگان اتخاذ شده است.

همزمان نیروهای ائتلاف عربی از نابودی مخازن نگهداری پهبادهای حوثی که در کوه‌های واقع در پادگان کاخ ریاست جمهوری تعبیه شده است، خبر داد.

از سویی دیگر نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن توانستند مواضع جدیدی را از قبضه شبه نظامیان کودتاگر حوثی در شهرستان کتاف البقع در شمال استان صعده، خاستگاه اصلی شبه نظامیان حوثی که در شمالی ترین بخشهای این کشور واقع است را آزاد کنند.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که تعدادی از یگان‌های ارتش ملی یمن با حمله برق‌آسایی توانستند مواضع جدیدی را در نزدیکی «وادی النخیل» واقع در «وادی الفرع» در شهرستان کتاف را آزاد کنند.

این منبع نظامی در ادامه افزود، دو منطقه «جبل الشهداء» و «تبه مسطح» از مهمترین مناطقی هستند که در این حمله نیروهای ارتش ملی یمن آزاد شدند.

وی همچنین افزود، در این حمله ارتش ملی یمن به مواضع حوثی‌ها 5 تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی کشته، شماری زخمی و تعدادی از آنها نیز صحنه درگیری را رها کرده و متواری شدند.

طبق این گزارش مقادیر زیادی سلاح متوسط، سنگین و مهمات از حوثی‌ها به غنیمت گرفته شد.

هم اکنون 8 شهرستان از استان صعده که خاستگاه حوثی‌ها است شاهد درگیری‌های سختی با شبه‌نظامیان حوثی است که طی آن ارتش ملی یمن پیشروی‌های بزرگی را محقق ساخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید