خبرهایی از درگیری نیروهای روس با شبه‌نظامیان ایرانی در حلب سوریه

ارتش سوریه خبر درگیری نیروهای روس و شبه نظامیان ایرانی را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی سوری شنبه 20 آوریل از وقوع درگیری میان نیروهای دژبان روسیه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در اطراف فرودگاه حلب و در مناطق شرق این شهر در شمال سوریه خبر دادند.

این منابع محلی سوریه توضیح دادند که این درگیری‌ها میان دو همپیمان رژیم سوریه از دو روز پیش آغاز شده است و روز جمعه شدت یافته است.
این درگیری‌ها با تهدید هواپیماهای روسی به بمباران مواضع نیروهای سپاه پاسداران ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن وارد مرحله جدیدی شده است.

طبق این منابع درگیری پس از آنکه صورت گرفت که نیروهای روس از نیروهای تابع ایران خواسته بودند تا فرودگاه حلب را تخلیه کنند اما شبه نظامیان وابسته به سپاه با خواسته روس‌ها مخالفت کردند که در نتیجه آن درگیری آغاز شد.

در همین راستا و با عدم پذیرش درخواست نیروهای روسی از سوی نیروهای سپاه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران درگیری‌ها مبنی بر تخلیه فرودگاه حلب درگیری‌ها شدت گرفته و با دخالت جنگنده‌های روسی و پرواز آنها در ارتفاع کم و تهدید مستقیم آنها به بمباران مواضع سپاه و شبه‌نظامیان ایرانی پایان یافت.
شایان ذکر است که این نوع درگیری‌ها در نوع خود اولین نبوده بلکه روزهای قبل از آن نیز شاهد درگیری گروهی از شبه‌نظامیان وابسته به ایران از منطقه «نبل» و«الزهراء» و حمله آنها به یکی موانع نظامی تحت کنترل روس‌ها بود که به دلیل اختلاف میان دو طرف بر سر تقسیم نفوذ در خاک سوریه صورت می‌گیرد.
همچنین درگیری‌هایی در شهرک‌های شرقی شهر حلب میان شبه‌نظامیان وابسته به روسیه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران صورت گرفت که به راندن شبه نظامیان ایرانی از منطقه انجامید.

در هفته گذشته نیز درگیری‌هایی در بیش از یک موضع میان شبه‌نظامیان ایرانی و نیروهای دژبان روسیه اتفاق افتاد و در این میان بعضی از گروه‌های شبه‌نظامی سرگردان به طرف ایرانی پیوسته‌اند که در شهر حلب کمپین گسترده‌ای را برای سربازگیری به راه انداخته‌اند.

علاوه بر آن اخباری مبنی بر حضور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در شهر حلب برای اداره این بحران و رسیدن به راه حلی برای منع درگیری‌ها با روس‌ها در این شهر، منتشر شده است.

تکذیب درگیری مسلحانه روسیه و ایران در سوریه

ارتش سوریه در بیانیه‌ای بروز درگیری مسلحانه میان نیروهای ایرانی و ارتش روسیه در شهرهای حلب و دیرالزور سوریه را تکذیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید