کاخ سفید: ترامپ به نقش محوری خلیفه حفتر در مبارزه با تروریسم اذعان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید روز جمعه 19 آوریل 2019 اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، با ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده ارتش لیبی گفت‌وگوی تلفنی انجام داده و به نقش او در مبارزه با تروریسم اذعان کرد.

براساس اعلام کاخ سفید این گفت‌وگوی تلفنی روز دوشنبه صورت گرفته و دو طرف درباره تلاش‌های جاری برای مبارزه با تروریسم و ضرورت برقراری صلح و ثبات در لیبی، گفت‌وگو کردند.

در بیانیه کاخ سفید آمده که ترامپ «به نقش محوری حفتر در مبارزه با تروریسم و تامین امنیت منابع نفتی لیبی اذعان کرد و دو طرف درباره چشم‌انداز مشترکی درباره انتقال لیبی به یک نظام سیاسی دموکرات و با ثبات گفت‌وگو کردند.»

این اولین باری است که ترامپ پس از حمله 4 آوریل نیروهای حفتر به طرابلس، پایتخت لیبی، با یکی از طرف‌های درگیر در این کشور تماس می‌گیرد. دولت وفاق به ریاست فایز سراج در طرابلس مستقر بود و در مجامع بین‌المللی به عنوان دولت لیبی به رسمیت شناخته می‌شد.

منابع خبری شبکه «الحدث» گزارش کردند که تماس تلفنی ترامپ و حفتر 45 دقیقه به طول کشید و در این تماس تلفنی، ترامپ درباره احتمال رفع ممنوعیت‌های تسلیحاتی از ارتش لیبی سخن گفت.

روز پنج‌شنبه 18 آوریل پاریس اتهامات وزارت کشور لیبی به فرانسه درباره حمایت این کشور از ژنرال حفتر را محکوم کرده و گفت که این اتهامات بی‌پایه و اساس هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم