قبیله صدام حسین ادعاهای «دختر دروغین» او را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

قبیله صدام حسین، رئیس‌جمهوری فقید عراق، سخنان زنی که خود را «نانا صدام حسین» نامیده و ادعا کرده دختر اوست را رد و تاکید کردند که این زن هیچ نسبتی با آنها ندارد.

زنی به نام «نانا» که در آلمان سکونت دارد و در سال‌های گذشته بارها ادعا کرده بود که دختر رئیس‌جمهوری پیشین عراق است، با واکنش رغد صدام حسین، دختر بزرگ صدام روبرو شده و ادعاهای او تکذیب شد.

نانا صدام
نانا صدام

رغد در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «این زن دختر رئیس‌جمهور صدام حسین نیست و هیچ نسبتی با او ندارد. این زن خود را رسوا کرده و حقیقت خود را فاش کرد.»

نانا در مصاحبه با شبکه روداو عراق ادعا کرده بود دختر قانونی صدام از زنی به نام «سلمی اسعد سعید» است و مدارکی در اختیار دارد که نسبت او با صدام را ثابت می‌کند. او همچنین گفت که مادرش، سلمی اسعد سعید ناصر الدوسری، در 16/7/1995 به دست ساجده طلفاح همسر صدام و رغد دخترشان و حسین کامل، داماد صدام و شوهر رغد، کشته شده و صدام برای نجات جان نانا، او را به سوئیس فرستاد. بنابر این ادعا قاتلان سلمی اسعد در آن زمان به اردن گریختند.

نانا
نانا

نانا در ادامه گفت: «رغد (دختر بزرگ صدام) از او می‌ترسد و نمی‌خواهد اجازه دهد او به قدرت برسد، مبادا حقایقی که از همگان پنهان داشته، آشکار شود.»

دختر ادعایی صدام همچنین از قصدش برای بازگشت به عراق و ورود به دنیای سیاست خبر داد و گفت که حزبی به نام «العراقیون الأحرار» به راه انداخته که چهره‌های ملی، آکادمی و تحصیل‌کرده در خود دارد. او درباره رویکرد سیاسی این حزب نیز گفت: «پدرم تاج سرم است ولی من سیاست‌های او را در پیش نخواهم گرفت. علیرغم همه احترامی که برای حزب بعث قائلم، هیچ نسبتی با این حزب ندارم.»

نانا2
نانا2

منابع نزدیک به خانواده صدام حسین به العربیة گفتند که ادعاهای این زن نادرست است و او اهداف مشخصی از طرح این ادعاها دارد و حتی اوراق شناسایی که این زن ارائه کرده، تقلبی هستند.

این منابع افزودند که محل تولد نانا، در اوراق هویتی که ارائه کرده، در استان تکریت ثبت شده است، این در حالی که استانی به نام تکریت در عراق وجود ندارد و شهر تکریت در استان صلاح‌الدین واقع شده است.

گواهی تولد ادعایی نانا

حسن ندا بک الحسین، رئیس‌ قبیله صدام حسین نیز با انتشار بیانیه‌ای انتساب این زن به رئیس‌جمهوری پیشین عراق را رد کرد و گفت: «هرکس بخواهد خود را به این قبیله اصیل منتسب کند، یا باید از طریق ارائه شجره‌نامه‌ای معتبر و مورد تایید این کار را بکند یا اینکه با آزمایش‌های پزشکی هویت خود را ثابت کند.»

حسن ندا بک الحسین افزود: «این فرد که نانا نامیده شده، انتسابیش به این قبیله و به شاخه آل‌عبدالغفور را ثابت نکرده و هر آنچه درباره نسبتش با خانواده صدام حسین می‌گوید، کذب و غیرواقعی است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید