توقیف یک کامیون با محموله هروئین متعلق به ایران در بلغارستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات مسئول گمرک بلغارستان روز پنج شنبه 18 آوریل 2019 از توقیف یک کامیون با بیش از 288 کیلوگرم هروئین متعلق به ایران خبر دادند.

طبق گفته مسئولان بلغاری روند جاسازی این مقدار از هروئین در ایران صورت گرفته سپس از ترکیه گذر کرده و به بلغارستان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این محموله هروئین 288 کیلویی که از ایران آمده است، از بزرگترین محموله‌های قاچاق مواد مخدر در سال جاری در بلغارستان است.

دادستانی محلی «هاسکوو» در بیانیه اعلام کرد، دو نفر در جریان کشف این محموله هروئین بازداشت شدندکه یکی ایرانی و دیگری ترک هستند. این دو نفر اکنون به اتهام قاچاق مواد مخدر در بلغارستان محاکمه و هر کدام به مدت 10 تا 15 سال حبس محکوم خواهند شد.

به گفته مسئولان گمرک این مقدار هروئین در 144 ظروف پلاستیکی در داخل کف اتاق و سقف کامیون به صورت دقیق جاسازی شده است.

مسئولان گمرک بلغارستان می‌گویند آنها زمانی وجود محموله مواد مخدر در کامیون متعلق به ایران را کشف کردند که در یک ایست بازرسی در مرز بلغارستان - ترکیه در منطقه مرزی واقع در جنوب شرقی کشور کامیون را با دستگاه مجهز به «اشعه ایکس» بازرسی کردند.

بلغارستان، که در مسیر به میان ترکیه و کشورهای بالکان واقع شده است به عنوان گذرگاه مواد مخدری که از خاورمیانه به اروپای غربی انتقال داده می‌شود، واقع شده استاین کشور در سه سال گذشته شاهد فزایش ضبط و کشف محموله‌های هروئین و دیگر انواع مواد مخدر بوده است.

این کشور در سال 2018 یک محموله هروئین 994 کیلویی را کشف کرد. در سال 2017 نیز دو کامیون با محموله‌های هروئین که از ایران عازم اتریش شده بودند، کشف و ضبط شد.

در آوریل 2017 منابع قضایی ایتالیا اعلام کردند که نیروی قدس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب یک شبکه قاچاق مواد مخدر را در اروپا بویژه در ایتالیا هدایت می‌کنند سپاه قدس از طریق گروه‌های سازمان یافته مستقر در اروپا این مواد مخدر را توزیع می‌کند
مسئولان ايتاليا همچنین از تفکیک و بازداشت یک شبکه‌ 9 نفری از اعضای «حشد الشعبی عراق» که به وسیله یکی از فرماندهان نیروی«قدس» به نام غلامرضا باغبانی رهبری می‌شدند، خبر داد.

پلیس ایتالیا گفته است عملیات کنترل و تعقیب اعضای این شبکه از سال 2014 آغاز و در سال 2017 آعضای آن همه بازداشت و شبکه به کلی تفکیک شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید