سعودی و عراق 13 سند همکاری امضاء کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در دیدار روز چهارشنبه 17 آوریل 2019 عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق، با ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاهی عربی سعودی، در ریاض 13 سند همکاری مشترک بین دو کشور امضاء شد.

عادل عبدالمهدی به همراه یک هیات اقتصادی عراقی روز چهارشنبه در ریاض با خادم الحرمین الشریفین دیدار کرد.

نخست‌وزیر عراق در این دیدار اعلام کرد که خواهان توسعه روابط کشورش با پادشاهی عربی سعودی در همه زمینه‌هاست. او گفت که چنین دیدارهایی در چنین سطوحی می‌تواند به گشایش چشم‌اندازها در رابطه دو کشور منجر شود.

او پس از رسیدن به ریاض و دیدار با پادشاه سعودی، از این سفر ابراز رضایت و خشنودی کرده و ابراز امیدواری کرد که دیدارش از سعودی رغب بغداد به توسعه روابط با ریاض در همه زمینه‌ها را نشان دهد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز نیز از توسعه و ثبات عراق ابراز خشنودی کرده و ابراز امیدواری کرد که سفر نخست‌وزیر عراق به ریاض منجر به دستاوردهایی در زمینه همکاری و توسعه روابط شود که دو کشور خواهان آن هشتند و منافع مشترک دو کشور را تامین کند.

نخست‌وزیر عراق را در سفر به سعودی، سفیر این کشور در ریاض و وزرای نفت، اقتصاد، امور خارجه، برنامه ریزی و تجارت، آموزش عالی، پژوهش‌های علمی، کشاورزی، جوانان و ورزش، صنایع و معادن، برق، حمل و نقل و همچنین تعداد قابل توجهی از مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس، مشاوران، استانداران و تجار همراهی می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید