پیشروی ارتش لیبی به سوی مرکز طرابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دو هفته پس از آغاز عملیات نظامی برای آزاد سازی طرابلس پایتخت لیبی از تصرف گروه‌های شبه‌نظامی مسلح، ارتش این کشور به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتربه سوی مرکز طرابلس در حال پیش‌روی است.

یک منبع نظامی به «العربیه.نت» گفت که نیروهای ارتش لیبی دوشنبه 15 آوریل بخش بزرگی از محور الخله در 17کیلومتری مرکز طرابلس را به کنترل خود در آوردند.

این منبع گفت، پس از پیروزی‌های ارتش لیبی که به کنترل تعدادی از محورهای اصلی انجامید، محورهایی که پیشتر در تصرف نیروهای دولت وفاق لیبی بود، موازنه قوا به نفع نیروهای ژنرال خلیفه حفتر تغییر کرده است.

این منبع نظامی پیش‌بینی کرد، پس از عقب‌نشینی‌های پی ‌در پی شبه‌نظامیان مسلح مورد حمایت دولت وفاق لیبی، نیروهای ارتش بتوانند از منطقه عین زاره که هم‌اکنون کنترل بخش‌های بزرگی از آن را در دست دارند، وارد طرابلس شوند.

سرلشکر احمد المسماری سخنگوی رسمی فرماندهی کل ارتش لیبی یکشنبه هفته جاری تاکید کرده بود که نیروهای ارتش از 7 محور به سوی طرابلس در حال پیشروی هستند.

این مقام نظامی لیبی پیش‌تر گفته بود، نیروهای تحت فرماندهی ژنرال حفتر در تلاش‌اند تا در ساعت‌های آینده محور هشتم عملیاتی خود را برای قطع شاهرگ اصلی پشتیبانی شبه‌نظامیان مسلح طرابلس، به کنترل خود درآورند.

سخنگوی رسمی فرماندهی کل ارتش لیبی تاکید کرد که عملیات‌ نظامی تا آزادسازی پایتخت این کشور ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید