رزمایش مشترک آمریکا، بریتانیا و فرانسه برای مقابله با تهدیدهای احتمالی در خلیج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی نیروی دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا دوشنبه 15 آوریل از ادامه رزمایش نظامی مشترک نیروهای دریایی آمریکا، بریتانیا و فرانسه برای مین‌روبی و مقابله با هرگونه تهدید احتمالی در آب‌های خلیج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه کلوی مورگان، سخنگوی نیروی دریایی ارتش آمریکا تاکید کرد که این رزمایش نظامی که «ارتیمیس ترایدنت 19» نامیده شده، «دفاعی محض» است و جهت انجام عملیات مین‌‌زدایی سواحل پادشاهی بحرین و با هدف تاکید بر تعهد مشترک این سه کشور برای تضمین آزادی دریانوردی و تجارت در آب‌های خلیج صورت می‌گیرد.

کشور پادشاهی بحرین مقر ناوگان پنجم ایالات متحده آمریکا است که در مقابل سواحل ایران قرار دارد.

سخنگوی نیروی دریایی آمریکا در ادامه توضیح داد: «هر چند که این رزمایش دریایی دفاعی محض است اما در عین حال ما برای رویارویی با هر گونه تهدیدی آمادگی داریم.»

در این رزمایش که از روز 7 آوریل آغاز شده و تا 19 ماه جاری ادامه خواهد داشت نزدیک به 10 کشتی جنگی، بالگرد‌ و زیردریایی شرکت می‌کنند.

سخنگوی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا همچنین گفت این رزمایش با «مشارکت بزرگ» نیروهای دریایی سه کشور آمریکا، بریتانیا و فرانسه برگزار می‌شود.

کشتی‌های مین‌روب «ایگل» و «ساجیتیر» که از فوریه گذشته در آب‌های خلیج و اقیانوس هند حضور دارند نیز از طرف نیروی دریایی فرانسه در این رزمایش نظامی دریایی شرکت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید