انتقاد مقتدی صدر از کمک رسانی حشد الشعبی عراق به سیل‌زدگان ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقتدی صدر رهبر جریان صدری‌ها در عراق شامگاه یکشنبه 14 آوریل 2019 با انتقاد از نیروهای «الحشد الشعبی» که برای ارائه امدادرسانی به سیل‌زدگان مناطق جنوب غرب ایران اعزام شده بودند، گفت، مردم عراق به کمک رسانی امداد نیاز بیشتری دارند تا مردم کشورهای همسایه و اولویت کمک‌ها باید برای عراقی‌ها باشد».

مقتدی صدر شامگاه یکشنبه در توییتر نوشت :«اگر کمکی قرار است ارائه شود اول به مردم عراق باید تعلق بگیرد بعد به کشورهای دیگر».

صدر گفت: «از آنجایی که برخی‌ها به مناطق آسیب دیده در کشور جمهوری اسلامی ایران کمک کردند ما از آنها تشکر می کنیم اما حتی اگر به خاطر تنوع مکانیسم‌ها برای وحدت هدف در کشور هم که شده باید تلاش‌مان را برای کمک رسانی به مردم خودمان در عراق اختصاص بدهیم».

صدر تاکید کرد:«اگر عراقی‌ها از رنج و مشقت سیل‌ها رها یافتند ما آماده‌ایم تا با کمک همسایگان خود، چه در ایران و یا کشورهای همسایه، دیگری کمک کنیم».

رهبر صدری‌ها گفت:«مسئولیت کمک رسانی به ه مناطق آسیب دیده تنها به عهده ارتش و برخی کمیته‌های مردمی خودجوش که از مناطق مختلف برای ارائه خدمات به صورت داوطلبانه بسیج می شوند».

مقتدی صدر همچنین خواستار عدم ورود سیاستمداران عراقی در این عرصه شد.

صدر از افراد توانمند خواست تا به سیل زدگان و نیازمندان عراقی کمک کنند.

موضعگیری مقتدی صدر پس از آن اعلام شد که تصاویری از فعالیت امداد رسانی الحشد الشعبی در مناطق عرب نشین جنوب غرب ایران به صورت گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید