ادامه اعتراضات الجزایری‌ها در مخالفت با تعیین برخی مسئولان سابق در دولت موقت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تعیین برخی از مسئولان سابق نظام عبدالعزیز بوتفلیقه در کابینه دولت انتقالی الجزایر، فعالان سیاسی این کشور بار دیگر در خیابان‌های شهر الجزیره تجمع کرده و نسبت به آنچه «بازسازی» مجدد نظام قدیم نامیدند، دست به اعتراض زدند.

در همین حال برخی از مسئولان شهرداری‌ها ضمن اعلام همبستگی با معترضان خواستار تغییر کلی نظام و عدم دادن مسئوليت به افراد و شخصیت‌های نظام سابق در ساختار دولت جدید شدند.

این در حالی است که الجزایری‌ها به منتظر سخنرانی ژنرال احمد قاید صالح و اعلام موضعی جدید از سوی رئیس ستاد ارتش این کشور هستند.

مخالفان می‌گویند انتظار دارند که ژنرال احمد قاید صالح در اولین واکنش به تظاهرات گسترده هشتمن جمعه از اعتراضات پاسخ‌های جدیدی به تظاهر کنندگان معترض خواهد داد. برخی نیز بر این باورند که او به نقشه راهی که ارتش الجزایر با استناد به ماده 102 قانون اساسی این کشور برای خروج از بحران پس از برکناری بوتفلیقه ارائه داد، پایبند و متعهد خواهد ماند.

وزارت دفاع الجزایر، اعلام کرد ژنرال احمد قاید صالح برای بازدید از واحدهای ارتش و نظارت بر یک عملیات تاکتیکی زنده و بررسی برخی واحدها ارتش به منطقه چهارم نظامی «ورفله» سفر کرده است و این سفر به مدت 3 روز به طول خواهد کشید.

عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت الجزایر، روز چهارشنبه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری در 4 ژوئیه برگزار می‎شود تا جانشینی برای عبدالعزیز بوتفلیقه انتخاب شود.

این در حالی است که جنبش مردمی مخالفا ساختار قدیم همچنان با تعیین و یا انتخاب شخصیت‌های نظام سابق در حکومت انتقالی مخالفت می‌کنند.

معترضان بر این باورند که این افراد می توانند با نفوذ خود انتخابات ریاست جمهوری بعدی را مهندسی و به نفع خود برگزار کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید