آمریکا ایران را تحریم می‌کند.. صف‌های بنزین در سوریه طولانی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به قلم دونا ابو ناصر، به میزان تاثیر تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران بر متحدان استراتژیکش در سوریه پرداخته است.

در این گزارش آمده که رانندگان اتومبیل‌ها مجبور هستند برای ساعت‌های طولانی در صف‌های دراز چند کیلومتری پمپ‌بنزین‌ها بایستند تا در نهایت مقدار اندکی بنزین به دست آورند.

بنا بر این گزارش، این پدیده هنگامی آغاز شد که نفت رسانی از سوی ایران در نتیجه تحریم‌ها متوقف شده و اکنون سوریه رنجور از پیامدهای جنگ داخلی کوبنده، از این تحریم‌ها آسیب دیده است.

مصطفی حموریه ریس شرکت دولتی توزیع سوخت در سوریه می‌گوید که این کشور روزانه حدود 100 هزار بشکه نفت مصرف می‌کند اما تنها 24 هزار بشکه نفت تولید می‌کند. این بدان معنی است که سوریه تنها می‌تواند یک چهارم نیازمندی‌های نفت خود را تولید کند.

سوریه بیشترین تکیه را در زمینه تامین سوخت به ایران داشت. ایران ماهانه یک تا 3 میلیون بشکه نفت به سوریه صادر می‌کرد. اما به گفته حموریه، از اکتبر گذشته به دلیل تحریم‌های آمریکا، صادرات نفت ایران به سوریه متوقف شده است.

او ادامه داد که دولت سوریه همچنان ذخیره نفت دارد اما محدوده است. او افزود که دمشق در پی منعقد کردن قراردادهایی به منظور تامین واردات نفت است.

ایالات متحده آمریکا از ماه نوامبر تحریم‌هایی اقتصادی علیه ایران و شرکت‌های نفت ایرانی که با همکاری روسیه در زمینه صادرات نفت همکاری داشتند، کرد.

ایالات متحده هدف از این تحریم‌ها را تغییر رفتار ایران و بازگشت به میز مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد.

اکنون در اقدامی صرفه‌جویانه، دولت سوریه یک لیتر در 48 ساعت را برای هر خودرو تعیین کرده است. این اقدام، آشوب بزرگی در پمپ بنزین‌ها ایجاد کرد و خودروها مجبور به تشکیل صف‌های طولانی هستند. گاهی هم درگیری‌هایی با دست میان شهروندان روی می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید