شورای نظامی سودان «قوانین محدود کننده آزادی‌ها» را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

العربیه به نقل از منابعی در وزارت اطلاع رسانی سودان مطلع شد که شورای نظامی انتقالی یکشنبه 14 آوریل طی دستورالعملی قوانین محدود کننده آزادی‌ها را لغو کرد.

برپایه این دستور العمل، به رسانه‌ها نیز اجازه داده شد بدون محدودیتی، فعالیت کنند.

اين در حالی است که عبدالفتاح البرهان رئیس شورای نظامی انتقالی سودان شامگاه شنبه 13 آوریل با نمایندگان اپوزیسیون دیدار کرد؛ دیداری که «مثبت» توصیف شد و طی آن مقرر شد اپوزیسیون، شخصیت‌های پیشنهادی خود را برای عضویت در شورای انتقالی معرفی کند.

این دیدار در حالی برگزار شد که اپوزیسیون سودان بر پایبندی خود به تمام خواسته‌هایش تاکید دارد. این خواسته‌ها که در بیانیه‌ای با عنوان «اعلام آزادی و تغییر» درج شده، شامل مواردی از جمله دستگیری تمام فرماندهان امنیتی و اطلاعات که در خشونت و سرکوب دست داشتند و باز سازی ساختار دستگاه امنیتی می‌شود.

عبدالفتاح البرهان شنبه با نمایندگانی از ائتلاف نیروهای «آزادی و تغییر» دیدار کرد که «تجمع اصحاب حِرَف»، «ائتلاف ندای سودان»، «نیروهای اجتماع ملی» و سازمان‌های سیاسی و مدنی دیگر می‌شود.

عمر الدقیر از شخصیت‌های اپوزیسیون و رئیس حزب «کنگره سودانی» که در جلسه حضور داشت، خطاب به تحصن کنندگان در مقر فرماندهی کل نیروهای مسلح گفت: «دیدار مثبت بود».

الدقیر گفت: «رئیس شورای نظامی به ما گفت دستورالعملی برای لغو تمام قوانین محدود کننده آزادی‌ها صادر خواهد شد».

او افزود که هیئت اپوزیسیون از شورای نتظامی خواست، به وعده‌اش در آزادی همه زندانان از جمله زندانیان دارفور و البوشی و محاکمه و قصاص تمام کسانی که در فساد و خون‌ریزی‌ها نقش دارند، عمل کند.

الدقیر گفت که تحن تا زمان عملی شدن تمام وعده‌ها ادامه خواهد یافت و البرهان، دستور اجرای این وعده‌ها را در نزدیک‌ترین زمان ممکن صادر کرد. در مقدمه این وعده‌ها، لغو قوانین محدود کننده آزادی‌ها، باز ستانی املاک کشور از مراکز حزب کنگره ملی و باز سازی دستگاه امنیتی به گونه‌ای است که ضامن عدم تخریب زندگی مردم باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید