شورای نظامی انتقالى سودان: از انتخاب شخصی مستقل برای ریاست دولت آینده حمایت می‌کنيم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای نظامی سودان روز یکشنبه 14 آوریل اعلام کرد، این شورا با تعیین یک شخصیت مستقل برای ریاست دولت انتقالی آینده حمایت می کند.
یکی از اعضای شورای نظامی حاکم بر سودان گفت، این شورا به با تعیین یک رئیس «مستقل» غیرنظامی برای اداره کشور در حکومت آینده حمایت می‌کند.

به نظر می‌رسد که این تصمیم شورای نظامی انتقالی سودان در پاسخ به خواسته‌های مخالفان که خواهان انتقال سریع قدرت به غیر نظامیان شده‌اند

مخالفان سودانی همچنان در خیابان‌ها به نظامیان فشار می‌آورند تا به خواسته‌یشان جهت تحقق تاسیس دولتی مدنی جامه عمل بپوشانند.

ژنرال یاسر عطاء، یکی از اعضای شورای نظامی انتقالی خطاب به احزاب سودانی، گفت: «ما می خواهیم دولتی مدنی که بر ساس احترام به آزادی بیان، تحقق عدالت اجتماعی و نهادینه کردن دموکراسی یجاد کنیم، ما می‌خواهیم شما احزاب بر یک شخصیت مستقل غیر نظامی توافق کنید تا ریاست دولت آینده را به عهده بگیرد».

شورای نظامی انتقالی سودان از نیروهای سیاسی این کشور خواست کرد تا پیشنهادات خود را نسبت شرایط، ضوابط و ویژگی های که نخست وزیر داشته باشد و اینکه مدت زمان دوران گذار دو ساله کافی است یا نه و دیگر شرایط تاسیس دولت مدنی را در فاصله حداکثر 7 روز آینده به شورای نظامی انتقالی ارائه دهند.

دولت نظامی انتقالی سودان در ین بیانیه همچنین اعلام کرد، تمام محدودیت‌های رسانه‌ای را لغو کرده است

بیانیه بر آزادی فعالیت رسانه‌ای برای خبرنگاران خارجی در سودان آینده و لغو سانسور از تمام رسانه‌های داخلی از جمله روزنامه‌ها تاکید کرد.

امروز شورای نظامی انتقالی در جلسه‌ای با نمایندگان تمام احزاب و جریان‌های سیاسی دیدار و درباره آینده و شکل دولت با آنها رایزنی کرد.

ژنرال یاسر عطا یکی از اعضای شورای نظامی انتقالی گفت که هدف اصلی از این نشست تعیین نخست‌وزیر بوده تا اداره امور کشور را در دوران گذار به عهده بگیرد.

این در حالی است که برخی طیف‌های سیاسی از مخالفان از مردم معترض سودان خواسته‌اند تا زمانی که دولت شورای نظامی انتقالی قدرت را به دولتی غیرنظامی واگذار نکرده به تظاهرات ادامه دهند و میدان‌ها و خیابان‌های پایتخت باقی بمانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید