سخنگوی ارتش: پروازهایی از ترکیه جنگجویان النصره را به لیبی منتقل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد المسماری سخنگوی ارتش لیبی شنبه 13 آوریل بار دیگر بر دخالت ترکیه در به گفته او «آتش افروزی» در لیبی تاکید کرد و گفت که پروازهایی از ترکیه، جنگجویان گروه النصره را به مصراته منتقل می‌کنند.

المسماری که در کنفرانسی خبری سخن می‌گفت، اظهار داشت، خطوطی هوایی و دریایی از ترکیه و جزایر مالت برقرار است که از مجموعه‌های مسلح در طرابلس، پشتیبانی می‌کند. او از پشتیبانی را ارسال تسلیحات و جنگجو عنوان کرد.

المسماری گفت پروازهایی مستقیم از ترکیه به مصراته، جنگجویانی از گروه النصره را که در سوریه جنگینده‌اند، به لیبی منتقل می‌کنند.

او با بیان این‌که شمار جنگجویان خارجی در لیبی در حال افزایش است، پیش‌بینی کرد این کشور شاهد عملیات انتحاری باشد.

او گفت که نیروهای ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر، هشت بار «گروه البقره» در اردوگاه الرحبه در تاجوراء را بمباران کردند. او تاکید کرد که فرماندهی ارتش، دو خلبان خارجی را که در حملات هوایی نیروهای «الوفاق الوطنی» به مواضع ارتش مشارکت داشتند را رصد کرده است.

بهانه نفت دیگر کاربرد ندارد

در باره نبرد ارتش لیبی برای «آزاد سازی پایتخت» المسماری تاکید کرد: «تلفات سنگینی به شبه‌نظامیان طرابلس وارد آمده است».

او تاکید کرد که 95 درصد از چاه‌ها و بنادر نفتی لیبی، تحت کنترل ارتش است.

او با انتقاد از مهندس مصطفی صنع الله رئیس شورای اداری موسسه ملی نفت لیبی گفت: «صنع الله در مصاحبه با فایننشال تایمز، خواستار متوقف شدن نبرد برای حفاظت از صنعت نفت شده بود. او اما فراموش کرده که 95 درصد تاسیسات و حوزه‌های نفتی در کنترل نیروهای مسلح قرار دارد».

او ادامه داد: «با جان‌فشانی‌های نیروهای مسلح، موسسه ملی نفت به دنبال تولید روزانه یک میلیون و 60 هزار بشکه است؛ رقمی که پیش از سال 2011 تولید می‌شد».

او تاکید کرد: «نفت دیگر بهانه‌ای نیست که با توسل به آن بشود از جامعه جهانی خواست با ارتش لیبی بجنگد». او تاکید کرد که ارتش اجازه نمی‌دهد لیبی به منطقه تبه‌کار تهدید کننده صلح جهانی تبدیل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید