نیروهای واکنش سریع سودان خواستار تعیین دوره انتقالی 3 تا 6 ماهه شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای واکنش سریع سودان، شنبه 13آوریل خواستار تعیین دوره‌ای انتقالی از 3 تا 6 ماه و تشکیل شورای انتقالی با عضویت نظامیان، غیرنظامیان، تشکیل دادگاه‌ها و دادستانی‌هایی برای مبارزه با فساد، شدند.

به گزارش العربیه، نیروهای واکنش سریع سودان همچنین بر ضرورت نظارت شورای انتقالی بر کمیته تدوین قانون اساسی بدون دخالت در آن تاکید کردند.

این نیروهای سودانی همچنین ماموریت شورای انتقالی را نجات اوضاع نابسامان اقتصادی سودان دانستند و خواهان گشودن باب گفتگوها با طبقات مختلف جامعه این کشور شدند.

نیروهای واکنش سریع سودان همچنین خواستار برگزاری انتخابات آزاد و سالم تحت نظارت داخلی و بین‌المللی و تعدیل قانون اساسی طی دوره انتقالی شدند.

این خواسته‌های نیروهای واکنش سریع سودان پس از آن مطرح شد که ژنرال عوض بن عوف، وزیر دفاع سودان و رییس کمیته عالی امنیتی این کشور از ریاست شورای نظامی انتقالی کنار رفته و ژنرال عبدالفتاح البرهان به عنوان رییس جدید شورای نظامی دوره انتقالی تعیین شد.

پیش از این محمد حمدان دلقو حمیدتی، فرمانده نیروهای واکنش سریع در ارتش سودان از مشارکت در شورای نظامی دوره انتقالی که پنج‌شنبه پس از عزل عمر البشیر، قدرت در سودان را به دست گرفته است، خودداری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم