ژنرال بن‌عوف به عنوان «رییس شورای نظامی سودان» ادای سوگند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تلویزیون رسمی سودان، شامگاه پنجشنبه 11 آوریل اعلام کرد، سپهبد اول ستاد عوض محمد احمد بن عوف، وزیر دفاع این کشور به عنوان «رییس شورای نظامی سودان» برای اداره دوره انتقالی پس از عمر البشیر، رییس جمهوری سودان که بعد از 4 ماه اعتراضات مردمی علیه دولت از قدرت برکنار شده است، سوگند یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها تلویزیون رسمی سودان همچنین اعلام کرد سپهبد کمال عبد المعروف الماحی، نیز به عنوان معاون رییس شورای نظامی انتقالی ادای سوگند کرده است.

تلویزیون سودان تصاویری از مراسم ادای سوگند دو ژنرال ارتش این کشور را پخش کرده است.

ژنرال بن عوف وزیر دفاع سودان صبح امروز در بیانیه‌‌ای تشکیل «شورای انتقالی نظامی» برای اداره امور کشور در دوره انتقالی را اعلام کرد.

در پی آن ارتش سودان اعلام کرد که وضعیت فوق العاده، به مدت سه ماه و قانون منع رفت و آمد بعد از ساعت 10 شب به مدت یکماه به مورد اجرا گذاشته خواهد شد و فرودگاههای کشور نیز به مدت 24 ساعت تعطیل است.

ژنرال عوض بن عوف وزیر دفاع سودان پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش این کشور کنترل اوضاع را به دست گرفته است. او گفت، عمر البشیر، رییس جمهوری، سودان از قدرت برکنار و بازداشت شده است.

ژنرال بن عوف در بیانیه ارتش ضمن اعلام تعطیلی قانون اساسی گفت عمر البشیر رئیس جمهوری سابق نیز به مکانی امن برده شده است.

ارتش سودان همچنین اعلام کرد، از امروز وضعیت فوق العاده به مدت 3 ماه ادامه خواهد یافت و از این پس ارتش زمام امور مرحله انتقالی را به مدت دو سال در دست خواهد داشت.

شورای نظامی دوره انتقالی ارتش همه نهادهای تابع ریاست جمهوری، شورای وزیران، شورای ملی و مسئولان ولایت‌ها و شوراهای قانونگذاری را منحل اعلام کرد.

ارتش همچنین اعلام کرد که همه مؤسسات مهم، مراکز حیاتی و تمام انواع خدمات در کشور را حفظ و آنها را تامین خواهد کرد.
وزیر دفاع سودان گفت که کمیتۀ عالی امنیت، که بحران را اداره می کند، مدت‌هاست سوء مدیریت، فساد و ناامیدی مردم از اوضاع و نابرابری فرصت‌های برای فرزندان سودان را را زیر نظر داشته است.

وزیر دفاع سودان در ادامه گفت با وجود اینکه جوانان از 19 دسامبر سال گذشته تاکنون به طور مسالمت‌آمیز تظاهرات کرده‌اند، رژیم اما به پافشاری خود بر برخورد امنیتی با این اعتراضات ادامه داده است.

وزیر دفاع سودان، ضمن تاکید معذرت خواهی کمیته امنیتی ارتش این کشور به خاطر کشته شدن شماری از سودانی‌ها در تظاهرات، گفت بحران در سودان به طور کاملا شایسته و حرفه‌‌ای اداره شده است.

ژنرال عوض بن عوف، وزیر دفاع سودان همچنین در بخش پایانی از اظهارات خود گفت:« همه شما تظاهرات در نزدیکی مقر فرماندهی کل ارتش سودان را پیگیری کرده‌اید و دیدید که چگونه رژیم بر ضرورت برخورد امنیتی با تظاهرات که ممکن بود خسارت‌های زیادی را در پی داشته باشد، اصرار می‌ورزید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید